Plzeň senzačně podlehla Brnu, Sparta deklasovala Slovácko, Příbram má bod

Neděle přinesla hned čtyři souboje Gambrinus ligy. Hráči Brna senzačně vyhráli v Plzni, Hradec remizoval s Jihlavou, Příbram uhrála svůj první bod s Mladou Boleslaví a Sparta deklasovala na jeho hřišti Slovácko.

Viktoria Plzeň šla v domácím prostředí brzy do vedení, když se už po devíti minutách hry prosadil Procházka. Zbrojovka ale zbraně nezabalila a hned po deseti minutách hry vyrovnala, když se trefil Pernica. Pět minut po začátku druhého poločasu se opět měnilo skóre, to když Rajtoral přehodil brankáře hostů, 2:1. Co se ale dělo po 70. minutě, tomu snad nevěřil žádný z fanoušků Plzně. Nejprve totiž v 73. minutě vyrovnal Mezlík a dvě minuty na to poslal Brno do vedení Halaška. Plzeň se snažila, ale vyrovnávací gól se jí už vstřelit nepodařilo, a tak Zbrojovka veze do Brna tři body za senzační výhru 3:2.

VIKTORIA PLZEŇ - ZBROJOVKA BRNO

Pražská Sparta měla ještě lepší start do zápasu proti Slovácku. Ve 13. minutě už to bylo po gólech Pavelky a Balaje 0:2, potom sice snížil na 1:2 domácí Trousil, ale dvě minuty před přestávkou vrátil Spartě dvougólové vedení čerstvý český reprezentant Josef Hušbauer. Po přestávce se z penalty prosadil Kadlec a bylo to už 1:4. V dalším průběhu zápasu již branka nepadla, a tak Sparta po jasné výhře veze domů tři body.

SLOVÁCKO - SPARTA PRAHA

Také v Hradci padl gól velice rychle. Nebyli to ale domácí nýbrž hosté, kdo se prosadil. V šesté minutě se poslal Jihlavu do vedení Tecl. Hradec to ale nezlomilo a ve 28. minutě vyrovnal domácí Šisler. Druhý poločas již gól nepřinesl, a tak si soupeři body rozdělili.

HRADEC KRÁLOVÉ - JIHLAVA

Čtvrtý duel nedělního programu Gambrinus ligy svedl proti sobě Příbram a Mladou Boleslav. Svěřenci trenéra Vavrušky chtěli před zápasem bojovat o vůbec první body v tomto ročníku, a to se jim dařilo. Domácí totiž poslal do vedení v 11. minutě Střihavka. V 64. minutě se ale prosadil z dorážky hostující Brunclík, a tak bylo srovnáno. V dalším průběhu zápasu gól nepadl, a tak si Příbram připsala vůbec první bod v tomto ročníku Gambrinus ligy.