Úspěšný vstup Chelsea režíroval Hazard, Citizens se nadřeli

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnská Chelsea rozhodla o svém vítězství na půdě Wiganu dvěma brankami v prvních sedmi minutách zápasu. Manchester City se na úvod nadřel na tříbodový zisk s nováčkem ze Southamptonu.

Chelsea proti Wiganu podle očekávání nastoupila i se záložníkem Edenem Hazardem v sestavě a byl to právě belgický reprezentant, kdo hned v úvodu utkání zamíchal kartami.

Uběhly pouze dvě minuty, když po rychlém protiútoku Hazard vyslal do šance na pravé straně unikajícího Branislava Ivanoviče, který střelou k bližší tyči s přehledem překonal brankáře Ali Al-Habsího.

Za dalších pět minut byl Hazard v akci znovu, tentokrát jej fauloval Ivan Ramis a z nařízené penalty zvýšil tvrdou ránou Frank Lampard na 2:0.

Hosté si v následujících minutách hlídali bezpečný náskok, ve druhém poločase sami mohli po střelách Fernanda Torrese, Oscara či Davida Luize rozdíl ve skóre ještě zvýraznit.

Southampton se pustil do mistrovského Manchesteru City bez ostychu a v úvodu zápasu byl dokonce aktivnějším týmem, ale žádnou šanci si nevypracoval.

Citizens v průběhu první půle zahodili Davidem Silvou pokutový kop, ale dostali se do vedení zásluhou branky Carlose Téveze. Argentinec se prosadil střelou k bližší tyči poté, co jej vysunul Samir Nasri, ačkoliv zřejmě do nepatrného ofsajdu.

Po přestávce však nastal nečekaný zvrat, protože nejprve vyrovnal obávaný střelec Rickie Lambert a následně potrestal chybnou rozehrávku debutujícího Jacka Rodwella z protiútoku Steven Davis.

Překvapivý stav však nevydržel, protože za malou chvíli zužitkoval závar v pokutovém území Edin Džeko a deset minut před koncem odvrátil obránce Daniel Fox míč pouze k Nasrimu, který tvrdou střelou pod břevno zajistil obhájci titulu vítězný start do ligy.