Liberec s Plzní slaví výhry, Ostrava uhrála v Hradci remízu

Mistrovský Liberec nezaváhal na půdě Českých Budějovic a v klidu vyhrál 2:0. Stejným skóre skončil i zápas mezi Plzní a Mladou Boleslaví a v posledním sobotním duelu si rozdělili body Ostrava s Hradcem po remíze 1:1.

Ligová tabulka

Na půdu Českých Budějovic přijel mistrovský Liberec, ale první šanci si vypracovali domá. Proti Otepkově střele však výborně zakročil gólman Bičík. Z první branku se ale radovali hosté, když ve 24. minutě po centru z pravé strany předvedl parádní nůžky Šural a poslal Severočechy do vedení. Domácí mohli těsně před odchodem do kabin vyrovnat, ale Novák místo zakončení volil přihrávku a tím celá akce skončila. V 58. minutě přidal druhý gól Liberce Maicon, když přesnou střelou po zaváhání obrany překonal Daňka.

KOMPLETNÍ STATISTIKY DUELU ČESKÉ BUDĚJOVICE - LIBEREC

Plzeň mohla jít do vedení proti Mladé Boleslavi po deseti minutách hry, když se pro přiklepnutí Ševinského dostal k hlavičce Hanousek, ale Šeda dokázal na poslední zareagovat a míč vyrazit mimo tři tyče. Plzni pomohl po změně stran příchod Horvátha, po jehož centru se hlavou prosadil zcela nehlídaný Hanousek. V samotném závěru při tlaku hostů se na hrotu Plzně objevil stoper Procházka, po brejku si zasekl míč a přesně mířenou střelou rozhodl o výhře domácích 2:0.

KOMPLETNÍ STATISTIKY DUELU PLZEŇ - MLADÁ BOLESLAV

V Hradci Králové se představila Ostrava a byli to právě hosté, kteří si vypracovali první vážnější šanci. Po rohovém kopu z pravé strany se míč dostal k Milosavljevovi, jehož přízemní centr domácí obrana jen stěží odvrátila. O chvíli později měl práci Koubek, když musel zasahovat proti hlavičce jednoho z hostujících hráčů.

Deset minut po změně stran poslal do vedení domácí celek Tomáš Holeš, který se prosadil po zmatcích v obraně Ostravy a dobře zakončil. Vedení však domácím vydrželo pouze pět minut. Na krásný centr Milosavljeva si naběhl Kukec a přesnou hlavičkou poslal míč k tyči.