Čas nelze zastavit, prohlásil Sionko a ukončil kariéru

Čas nelze zastavit, prohlásil Sionko a ukončil kariéru

Pětatřicetiletý záložník Libor Sionko se rozhodl ukončit profesionální hráčskou kariéru. To vše i přesto, že mu během léta přistály na stole nabídky z Bohemians 1905, Jihlavy či Příbrami a přestupové okno se v České republice zavírá až za necelý měsíc - 22. září.

Na sto procent to sice ještě není, ale vypadá to velmi pravděpodobně: "V současné chvíli to ale nepovažuji za pravděpodobné. Musel bych mít pocit, že se budu ještě fotbalem bavit. Celou kariéru jsme byli na cestách, už jsem nechtěl nikde kočovat a dojíždět za rodinou, která mě nyní i díky zaměstnání manželky potřebuje více doma," objasnil hráč, jehož hvězda vystřelila v dresu ostravského Baníku, jehož je odchovancem.

Posledním působištěm někdejšího českého reprezentanta s jednačtyřiceti starty a osmi mezinárodními góly tak zůstane Sparta, do níž se před pár lety vrátil z KOdaně. Kromě dánského mistra působiil v rakouských klubech GAK Štýrský Hradec a Austria Vídeň a prošel si také skotským velkoklubem Glasgow Rangers.

Rychlonohý fotbalista si je vědom, že věku neuteče a jakožto hlavní argument odchodu do profesní penze uvedl rodinu: "Po odchodu ze Sparty jsem zvažoval, zda ještě setrvat v kolotoči profesionálního sportu, ale nakonec jsem se rozhodl, že je nejlepší chvíle na oznámení konce. Prožil jsem zajímavou kariéru, mám na co vzpomínat. Čas ale nelze zastavit, teď se budu věnovat především rodině," pokračoval účastník MS 2006 a Eura 2008, jemuž na Letné před pár měsíci vypršel kontrakt.