Real vrátil Barceloně porážku a raduje se z první trofeje

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Necelých sedm dní po prvním "El Clásicu" sezóny hostil stadion Santiaga Benabéua největší španělský šlágr s pořadovým číslem 2. Pokud chtěl domácí Real pomýšlet na zisk Superpoháru, musel Barcelonu, jež si přivezla do Madridu výsledek 3:2, porazit.

První "El Clásico" sezóny vyznělo těsně pro domácí Barcu

Svěřenci trenéra Mourinha vstoupili do utkání skvěle - již v 11. minutě se prosadil argentinský střelec Higuaín, jemuž svým dlouhým nákopem asistoval Pepe. Podruhé musel gólman Valdés lovit míč ze sítě o osm minut později, když se do střelecké listiny zapsal po Khedirově přihrávce Cristiano Ronaldo. Kdyby utkání skončilo po dvaceti minutách, trofej by nad hlavu zvedli hráči "Bílého baletu".

Další rána pro katalánského giganta přišla po necelé půl hodině hry, kdy se po červené kartě poroučel z trávníku brazilský zadák Adriano Correia. I v deseti proti úřadujícími ligovému mistrovi ovšem Barca snížila - těsně před přestávkou se o to postaral aktuálně nejlepší střelec Primera División Messi, jenž srovnal průběžné skóre dvojutkání na 4:4.
[img id="39207"]Sedm minut před vypršením 90. minuty si odbyl velkou premiéru v dresu madridského velkoklubu špílmachr Luka Modrič, jehož přestup z Tottenhamu se dotáhl teprve před pár dny. Chorvatský reprezentant na hřišti nahradil Özila. Skóre už se však do konce neměnilo, což Realu stačilo díky více brankám vstřeleným na půdě soupeře k zisku Superpoháru!
[img id="39211"]

Španělský Superpohár - odveta:

Real Madrid - FC Barcelona 2:1 (2:1)
Branky: 11. Higuaín, 19. Ronaldo - 45. Messi. ŽK : Pepe, Arbeloa, Khedira, Ramos - Mascherano, Piqué. ČK: Correia. Rozhodčí: Lahoz, Devis, Fernández.

Real: Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa, Marcelo - Xabi Alonso, Özil (83. Modrič), Khedira, Di María (79. Callejón) - Cristiano Ronaldo, Higuaín (82. Benzema). Trenér: José Mourinho.

Barcelona: Valdés - Adriano Correia - Piqué, Jordi Alba, Mascherano - Iniesta, Xavi, Busquets (75. Song), Messi - Sánchez (32: Montoya), Pedro (82. Tello). Trenér: Tito Vilanova.