Brno slaví další výhru, Slovácko vyhrálo v Příbrami

Brněnská Zbrojovka ve druhém poločase třemi góly otočila duel s Budějovicemi a slaví třetí letošní výhru. Slovácko porazilo Příbram 1:0.

Ligová tabulka

České Budějovice se ujaly vedení na půdě brněnské Zbrojovky ve 14. minutě, když po hrubé chybě domácího celku po přiťuknutí Markoviče přesně mířil Sandro. O dvoubrankové vedení se mohl postarat po zmatcích v domácí obraně Otepka, ale jeho hlavička skončila těsně vedle opuštěné branky.

Hned po změně stran přišel vyrovnávací gól. Obránce Novák srazil míč jen ke Švancarovi, který se z hranice vápna nemýlil. Další přesnou trefu přidal Švancara v 65. minutě, když využil centru Glasera a svým prvním ligovým gólem hlavou otočil skóre. Na 3:1 upravil v 72. minutě Glaser, jenž napřáhl z velké dálky a jeho projektil se zastavil až v síti. Ligovou premiéru v dresu Brna tak okořenil náramně.

STATISTIKA DUELU BRNO - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po čtvrt hodině hry v Příbrami mohlo jít do vedení Slovácko, ale Valenta z první přestřelil v nadějné pozici bránu. Do prvního vážného ohrožení branky soupeře se domácí dostali až v 71. minutě. Pleško vysunul Wágnera, který se pokusil o kličku brankáři, ten mu však míč vypíchl, ale pouze k Pilíkovi, který balón napálil vysoko nad prázdnou branku. O osudu utkání tak rozhodl jediný gól. V 82. minutě se uvolnil Kerbr, nacentroval před bránu, kde bez problémů dopravil míč do sítě Lukáš.