Dynamo je v krizi, přiznal po páté prohře v řadě trenér Cipro

Dynamo je v krizi, přiznal po páté prohře v řadě trenér Cipro

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Zbrojovka Brno v sobotu potvrdila roli mírného favorita, když doma hlavně díky dobrému výkonu z druhého poločasu vyhrála nad Českými Budějovicemi v poměru 3:1. Zbrojovce tak jako nováčkovi soutěže patří po neúplném šestém kole Gambrinus ligy překvapivě skvělé páté místo.

Brno ale v sobotu proti Dynamu nemělo jednoduchou cestu za vítězstvím. Po prvním poločase totiž prohrávalo, a i když nakonec zvládlo utkání otočit, trenér Petr Čuhel nemohl být po zápase stoprocentně spokojený. „V prvním poločase jsme hráli bez nasazení, chyběla agresivita, prohrávali jsme osobní souboje a obdržená branka přišla po chybě obrany. Chceme fotbalem fanoušky bavit, ale v prvním dějství tomu tak nebylo,“ prohlásil Čuhel v rozhovoru pro web Zbrojovky.

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Brzká vyrovnávací trefa Petra Švancary a další dvě trefy do Budějovické sítě znamenaly vítězství Brna 3:1. „K obratu pomohla první branka, poté jsme začali hrát, co jsme si řekli a po stranách jsme se dostávali do šancí, ze kterých vzešly dvě pěkné branky. Příště je však třeba pracovat od první minuty, nikoliv až od začátku druhé půle,“ káral své hráče po zápase Čuhel.

Podstatně zklamanější mohl být po zápase jeho kolega, trenér Budějovic, František Cipro. Ten po zápase dával vinu za špatný výsledek především zkušeným hráčům ve svém kádru. „Stalo se nám už poněkolikáté, že jsme inkasovali na začátku druhé půle a poté přestala fungovat organizace hry. Se zkušenými hráči, které máme v kádru, by se to stávat nemělo,“ poznamenal Cipro.

Jeho tým prohrál už popáté v řadě, a tak se na jihu Čech začíná mluvit o krizi. "Ano, když prohrajete pětkrát za sebou, určitě se dá říci, že se v krizi nacházíte,“ připustil Cipro.