Harewood potopil "Kanonýry", trenéři se poprali

Dvě minuty před koncem zápasu rozhodl náhradník Marlon Harewood o vítězství West Hamu nad Arsenalem v 11. kole Premier League. Agilní útočník si šikovně naběhl na centr Matthewa Etheringtona, čímž zajistil domácímu týmu druhé vítězství v řadě a také patnáctou příčku v tabulce.

Harewoodova trefa vyprovokovala četné potyčky na hřišti, do nichž se za postranní čarou zapojili také trenéři Alan Pardew a Arsene Wenger. Oba kohouty od sebe musela oddělit ochranka. "Byla to jedna velká ostuda, která přišla ve vypjatém zápase... Jednoduše jsem slavil gól, to je všechno. Arsene s tím asi měl nějaký problém, tak mě napadl," vysvětlil po zápase Pardew v rozhovoru pro Sky Sports. "Není v tom nic osobního. Arsena si nadále velmi vážím a jestli se mu budu muset omluvit, udělám to. I když jsem nic špatného neprovedl," dodal.

Sám střelec jediného gólu se po závěrečném hvizdu na trávníku pohádal se záložníkem Ceskem Fabregasem. Harewoodova branka přitom padla dvanáct minut poté, co si útočník vytvořil snad největší šanci zápasu, kterou mu ale hbitě zlikvidoval brankář Jens Lehmann. Arsenal, který zůstává navzdory porážce na páté příčce, si během zápasu vytvořil několik šancí, ale nedokázal je stejně jako v předchozích duelech dotáhnout do konce.

V bouřlivé atmosféře navíc dostal při autovém vhazování mincí do hlavy Robin van Persie. Podobný incident se přitom odehrál již v sobotu, kdy musel stejnému napadení ze strany fanoušků čelit také fulhamský Claus Jensen poté, co rozhodl o vítězství svého týmu nad Evertonem 1:0. Trenér Fulhamu se po zápase domáhal vězení pro pachatele.

Lennonova dělovka obrala Chelsea o body

Mistrovská Chelsea podruhé v sezoně prohrála, a to na půdě Tottenhamu Hotspur, který ji díky přesné střele anglického reprezentanta Aarona Lennona porazil 2:1. Křídelník "Kohoutů" rozhodl v 52. minutě o tom, že jeho tým poprvé po 33 ligových zápasech zdolal Chelsea.

Po porážce se svým městským rivalem mají Blues na druhém místě 25 bodů, vedoucí Manchester United, kteří v sobotu přehráli Portsmouth 3:0, získali o tři více.

Chelsea přitom nezačala utkání na White Hart Lane vůbec špatně. Už po čtvrt hodině se z 30 metrů trefil do černého Claude Makelele, ale o deset minut později bylo srovnáno, když poslal pěknou hlavičku do Hiláriovy sítě obránce Michael Dawson.

Zápas poznamenalo velké množství žlutých karet. Rozhodčí Graham Poll jich udělil hned devět, přičemž dvě šly v 72. minutě na rub kapitána Blues Johna Terryho, jenž se tak předčasně poroučel do sprch. Přesto mohla parta Josého Mourinha vybojovat alespoň bod, když čtyři minuty před koncem zápasu trefil tyč Arjen Robben.

Aston Villa zdolala Blackburn

Ve druhém nedělním zápase porazila Aston Villa na svém trávníku Blackburn 2:0, když o jejím vítězství rozhodla penalta, jíž se úspěšně zhostil Gareth Barry, a přesná trefa Juan Pabla Angela.