Slončík, Samec, Bolf a spol. si pochutnali na Vítkovicích

Slončík, Samec, Bolf a spol. si pochutnali na Vítkovicích

Veteránské derby neproběhlo na konci roku pouze v hlavním městě, ale také v Ostravě. "Stará garda" Baníku v něm na osmý pokus porazila Vítkovice poměrně jasným způsobem 8:1.

Jak informovaly stránky fcb.cz, vítězové dali dohromady věkově mladší sestavu než soupeř, který se prosadil pouze z pokutového kopu, kdy pokazil čisté konto brankáři Bernardymu Trval.

"Už bylo načase, abychom to Vítkovicím vrátili. Já jsem byl hrát počtvrté a tentokrát jsem měli určitě nejsilnější sestavu. Bývaly to vesměs vyrovnané zápasy, ale dneska jsme byli lepší. Teď to půjdeme trošku zapít. Máme objednaný salónek, dáme si gulášek a pár piv," prohlásil dvougólový Marek Poštulka na oficiálních stránkách prvoligového celku.

Nejlepším střelcem utkání byl Petr samec, autor hattricku: "O výsledek tady zase tak moc nejde, ale nemohli jsme donekonečna prohrávat. V mantinelech nějakých pravidel jsme poskládali kvalitní sestavu a výsledek tomu odpovídá. Chtěli jsme si udělat dobrou náladu před Silvestrem, a to se povedlo," doplni hráč týmu, jehož dres oblékli také špílmachr Slončík či zadák Bolf, jenž nedávno ukončil profesionální kariéru v dresu Karviné.

FC Baník Ostrava – FC Vítkovice 8:1 (3:0)
Branky: 7., 33. a 61. Samec, 63. a 72. Poštulka, 18. Tchuř, 56. Drozd, 58. Daněk – 71. Trval z penalty. Diváků: 1000.

Sestava Baníku: Bernady – Veselý, Bolf, Staš, Tchuř – Látal, Mašlej, Slončík, Drozd - Samec, Daněk – střídali Pěcháček, Korytář, Vrťo, Duhan, Fryč, Poštulka.