Falcao a spol. skolili Betis a pohárovému semifinále jsou blíže

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] První čtvrtfinálový zápas Španělského královského poháru mezi Atlétikem Madrid a Betisem Sevilla mírně favorizoval domácí tým argentinského kouče Simeoneho. Jednak z toho důvod, že se v tabulce La Ligy nalézá výše než soupeř a jednak kvůli tomu, že se hrálo na madridském stadionu Vicente Calderóna.

Málaga dokázala přerušit vítěznou sérii Barcelony i v deseti

Betis, jenž patří k překvapením ročníku, však do hlavního města Španělska nepřijel v roli outsidera. V Primera División mu totiž po polovině soutěže patří čtvrtá pozice a před sebou má pouze Barcelona a oba velkokluby z Madridu.

Poprvé se na ukazateli měnilo skóre již v 11. minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec klubu a druhý nejlepší kanonýr španělské ligy Falcao. V polovině prvního poločasu pak přidal druhý gól úřadujícího vítěze Evropské ligy brazilský obránce Filipe Luis.

Kromě třech žlutých kartách pro hostitele a jedné pro hosty už se ve čtvrtek večer nic podstatného nepřihodilo. Vyhlášený kanonýr Betisu Rubém Castro se tentokráte neprosadil a vyšel naprázdno. Atlético po nedávných remízách s Getafe a Mallorcou potvrdilo návrat na vítěznou vlnu a první zápas ovládlo poměrem 2:0, což je výsledek, který ho sice z hlediska postupových ambic favorizuje, ale semifinále jisté nemá.

Odveta je na programu ve čtvrtek 24. ledna. Tentokráte pochopitelně v Seville.