Lafata a spol. si na Ružomberoku smlsli, druhý zápas Sparta prohrála

Do zápasového rytmu vstoupila Sparta ve středu bezgólovou remízou s Banskou Bystricí. V pátek vyměnil letenský klub Beroun za své tréninkové centrum na Strahově, kde ho čekal dvojzápas s dalším účastníkem Corgoň ligy - MFK Ružomberok.

Středeční duel: Sparta v první přípravě roku nevstřelila ani nedostala gól

Na první branku zahajovacího utkání, které začalo v 11:00, se nečekalo dlouho. Padla totiž již po šesti minutách hry a jejím autorem byl sparťanský záložník Josef Hušbauer, jemuž přihrával testovaný bek Valdemar Borovski.

Podruhé se měnilo skóre ve 13. minutě, kdy uklidil míč k tyči mladík Tomáš Přikryl a za pár minut se mužstvo Vítězslava Lavičky radovalo potřetí - brankáři Lešňovskému nedal šanci Václav Kadlec.

Těsně před koncem prvního dějství se mohl český tým radovat počtvrté. Po Přikrylově centru ale hlavičkoval Hušbauer pouze do břevna slovenské branky a stav už tak zůstal až do přestávky nezměněn.

Čtvrtý gól do sítě Ružomberoku padl v 55. minutě a svou premiérovou trefu za Spartu si připsal David Lafata. Exjablonecký kanonýr, jenž měl navlečenou kapitánskou pásku, si naskočil na Kadlecův centr a jeho hlavička mířila do šibenice.

Více už se kromě jednoho neuznaného gólu Sparty kvůli ofsajdu nepřihodilo a první měření sil ovládli čeští hostitelé poměrem 4:0.

První páteční duel:

Sparta - Ružomberok 4:0 (3:0)
Góly: 6. Hušbauer, 13. Přikryl, 19. Kadlec, 55. Lafata.

Sparta: Vaclík - Borovskij, Zápotočný, Holek, Hybš - Kadlec, Matějovský, Hušbauer, Vácha, Přikryl - Lafata.

Ružomberok: Lešňovský - Lacko, Práznovský, Greššák, Maslo, Bielak, Nagy, Ďubek, Pekár, Almaský, Mulumba.

Odpolední utkání rozhodl jediný gól Ružomberoku

Ve druhém pátečním souboji vyrukovala Sparta na Ružomberok s výrazně omlazenou sestavou a útočnými tykadly Balajem a Kweukem.

V první půli branka nepadla a první změna skóre proběhla až po hodině hry, když poslal hosty do vedení Lupták, jenž překonal velezkušeného Čecha po dorážce.

Tou dobou už měla Sparta na hřišti novou ofenzivní dvojici Jakubov - Jurdík, ale ani ta nepomohla aktuálně třetímu celku Gambrinus ligy vyzrát na obranu slovenského soka, kterou dirigoval bývalý brankář Sparty Zich. Zápas tak vyhrál nejtěsnějším rozdílem Ružomberok.

Další čtyři duely by měl tým odehrát na soustředění ve Španělsku.