Vydra ve stominutovém dramatu zářil, šance Watfordu žije

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Český reprezentační útočník Matěj Vydra v odvetném utkání Play off druhé anglické ligy s Leicesterem City přerušil čtrnáctizápasovou šňůru bez vstřelené branky.

Bývalý střelec Jihlavy, Ostravy či Udinese skóroval na Vicarage Road již po patnácti minutách hry, domácím však vydrželo vedení pouhé čtyři minuty, když za mužstvo kouče Pearsona vyrovnal osmadvacetiletý anglický útočník David Nugent, který už rozhodl o výsledku v prvním zápase.

Rychlík Vydra však ještě neskončil a po prvním krásném voleji z úhlu rozvlnil síť v 66. minutě i podruhé, díky čemuž si do osobních statistik připsal dvaadvacátý příspěvek sezóny.

Týmu italského trenéra Zoly však na postup díky inkasované domácí brance potřeboval na postup do finále baráže o nejvyšší anglickou soutěž ve Wembley ještě jeden gól, jehož se po velkém náporu dočkal v sedmé minutě nastavení zásluhou nekompromisní rány klubové hvězdy Deeneyho. Trávník ihned poté zaplavili nadšení diváci, ale disciplinovaně ho zase opustili a duel se mohl dohrát.

Šanci na Premier League však mohl Pudilovi a spol. zatrhnout těsně před tím hostující Knockaer, jenže obrovskou šanci formou pokutového kopu zazdil a Manuel Almunia ho nadvakrát yychytal. Celkem nastavoval hlavní rozhodčí Dowd více než deset minut.

Druhý finalista play off bude znám v pondělí, Brighton se bude snažit doma zúročit bezbrankovou remízu z pátečního úvodního zápasu na hřišti Crystalu Palace.

Druhá anglická liga - Play off:

Watford - Leicester City 3:1 (1:1)

Góly: 15. a 66. Vydra, 90. Deeney - 19. Nugent. Rozhodčí: Dowd. První zápas 0:1, postoupil Watford.