Werder si poradil s Bielefeldem, Bayern otočil zápas

Werder Brémy vyhrál v sobotu v zápase 14. kola německé bundesligy na domácím Weserstadionu nad Arminií Bielefeld zásluhou dvou branek Miroslava Kloseho a gólu Hunta 3:0 a stáhl náskok vedoucího Schalke na dva body.

Werder se začíná opět prosazovat i v domácí soutěži - dobrou zprávou pro kouče Thomase Schaafa je to, že se střelecky chytil loňský nejlepší kanonýr bundesligy Klose, který dal dvě sobotní branky a na třetí přihrál (celkem se letos trefil osmkrát).

Klose otevřel skóre v 29. minutě nekompromisní ranou zhruba z patnácti metrů, když jej ideálně našel Almeida. Druhou branku přidal kanonýr Werderu těsně před poločasovou přestávkou, opět po sraženém pokusu Almeidy, který předvedl slušný výkon v utkání Ligy mistrů proti Chelsea a tak dostal příležitost v základní sestavě. Poslední branku přidal v 75. minutě Hunt střídající právě Almeidu. Za hosty nastoupili čeští hráči Gabriel, Kučera i Kobylík.

Dalšímu zaváhání se málem nevyhnul mistrovský Bayern, který na hřišti trápícího se Hamburku hodinu prohrával 0:1, ale nakonec zápas otočil. Na vedoucí Schalke ztrácí Bayern tři body. Hvězda hostujícího týmu Rafael Van der Vaart napálil míč už v 17. minutě z penalty přesně do pravého horního rohu Kahnovy svatyně. Po akci van Bommela a Deislera srovnal v 57. minutě svým osmým gólem v sezoně holandský ostrostřelec Roy Makaay, a dvanáct minut před koncem spasil hosty Pizarro.

Na mnichovský tým se bodově nedotáhla Hertha Berlín, byť na Olympijském stadionu v Berlíně porazila Cáchy 2:1. Domácí poslal do vedení ve 41. minutě Pantelič, ale ještě do poločasu srovnal Lehmann. O třech bodech pro favorita rozhodl po hodině hry Dejagah.

Hannover porazil Mohuč 1:0 zásluhou Hašemjána. A další dvě utkání skončila remízou 1:1. Borussia Dortmund připravila o dva body na jeho hřišti Eintracht Frankfurt. Norimberk získal bod na hřišti Wolfsburgu a je devátý. V základní sestavě hostů se objevil z českých reprezentantů jen Tomáš Galásek. Jan Polák stejně jako v posledních utkáních začal na lavičce náhradníků a na hřiště se dostal až deset minut před koncem.

Výsledky - 14. kolo:

Brémy - Bielefeld 3:0 (29. a 45. Klose, 75. Hunt),
Frankfurt - Dortmund 1:1 (38. Kyrgiakos - 79. Smolarek),
Hamburk - Bayern Mnichov 1:2 (19. Van der Vaart z pen. - 57. Makaay, 78. Pizarro),
Hannover - Mohuč 1:0 (75. Hášemján),
Hertha Berlín - Cáchy 2:1 (41. Pantelič, 62. Dejagah - 45. Lehmann),
Wolfsburg - Norimberk 1:1 (75. Menseguez - 7. Sajenko).

[ 25.11.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]