V semifinále MS dvacítek už jsou Francie a Uruguay

Světový šampionát hráčů do 20 let, který se koná v Turecku, už zná první dva semifinalisty. Mezi nejlepší čtyři týmy planety se dostala Francie, která porazila Uzbekistán jasně 4:0, ale také Uruguay, která vydřela výhru 1:0 nad Španělskem až v prodloužení.

Francie rozhodla o svém postupu vlastně už v prvním poločase, kdy se trefili v rozmezí dvanácti minut Sanogo a z pokutových kopů Pogba a Thauvin. Čtvrtý gól přidal po přestávce Zouma.

V duelu Španělska s Uruguayí v normální hrací době branka nepadla. Až na konci prvního prodloužení zahrál rohový kop De Arrascaeta a jeho centr usměrnil hlavou do sítě Felipe Nicolás Avenatti. Tento gól byl nakonec postupový.

Francie se utká v semifinále s lepším z dvojice Ghana - Chile. Uruguay narazí na vítěze zápasů Irák - Jižní Korea. Zbylá dvě čtvrtfinále jsou na programu v neděli, oba semifinálové zápasy se pak hrají ve středu.