Vyprodané Štruncovy sady rozesmutnili Džeko, Touré a Agüero

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Plzně začali svou druhou cestu hlavní částí Ligy mistrů porážkou 0:3 s bohatým Manchesterem City. Český šampion v úvodním utkání základní skupiny D držel s loňským anglickým mistrem více než poločas bezbrankový stav, ale po změně stran mezi 48. a 58. minutou inkasoval tři góly. Skóre otevřel exteplický Džeko, další branky přidali Touré a Agüero. V druhém utkání skupiny se Viktoria představí 2. října na hřišti CSKA Moskva.

Mladíci City přestříleli Viktorii

Plzeňští fanoušci uvítali premiéru základní skupiny Ligy mistrů ve Štruncových sadech působivou celostadionovou choreografií při nástupu obou týmů na trávník. Domácí hráči začali svou druhou pouť hlavní fází prestižní soutěže opatrně a v úvodu si zvykali na vysoké tempo. Úřadující anglický vicemistr a jeden z nejbohatších klubů světa si tak vytvořil převahu a Kozáčik se musel natahovat, aby vytlačil Navasovu střelu na roh.

Po deseti minutách český šampion zahodil respekt k soupeřovým hvězdám a posunul hru blíž k Hartovi. K větším šancím měl ale poměrně daleko, hrozil v podstatě jen po centrech. Nejnebezpečněji vypadal Horváthův přímý kop, který Hart s problémy vyrazil před sebe.

Pak znovu přebral otěže Manchester City, jehož tým má přibližně třiadvacetkrát vyšší tržní hodnotu než Plzeň. Viktoria sice disciplinovaně bránila, přesto se hráči City dostali k dvěma velkým možnostem. V 23. minutě odcentroval Kolarov a Plzeň zachránil Kozáčik, který skvěle vychytal z bezprostřední blízkosti hlavičku Džeka, v minulosti hráče Teplic. Za tři minuty děkovali Západočeši dobře postavené tyči, do níž nasměroval přízemní střelu druhý z útočného dua hostů Agüero.

Tři minuty po přestávce už se Džeko na stadionu, na němž vstřelil první gól v české lize, prosadil. Jeho útočný kolega Agüero přetlačil v souboji Hejdu a tím dostal Manchester do přečíslení. Přihrál volnému Džekovi a ten s klidem poslal míč k tyči.

V 52. minutě prováhala Plzeň velkou šanci na vyrovnání. Rajtoral po akci ze strany našel na hranici penalty volného Kovaříka, ale ten pálil jen do protihráče. Viktoria dlouho držela nadějný stav, ale v úvodu druhé půle o něj rychle přišla. Jen pět minut po Džekově trefě napřáhl z dobrých 25 metrů Touré a bezchybně zakroutil balon přímo do šibenice.

Za dalších pět minut zasadil Manchester opařeným domácím třetí úder. Přesně k zadní tyči zamířil také Agüero a stvrdil teprve druhou výhru City ve venkovních zápasech základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Plzeň nenavázala na šest vítězství z předkol a doma v pohárech prohrála teprve podruhé z posledních čtrnácti utkání. Nedočkala se ani gólu, Hořavovi zkazila radost tyč.

1. kolo základní skupiny D Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Manchester City 0:3 (0:0)

Branky: 48. Džeko, 53. Touré, 58. Agüero. Rozhodčí: Tagliavento - Tonolini, Manganelli (všichni It.). ŽK: Limberský - Kolarov, Fernandinho. Diváci: 11.281.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (67. Hubník), Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (61. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (83. Tecl). Trenér: Vrba.
Manchester: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Fernandinho - Navas (67. Milner), Touré (80. García), Nasri - Džeko (83. Negredo), Agüero. Trenér: Pellegrini.