Götze opět hřešil značkou, Bierhoff si ho pozval na kobereček

Götze opět hřešil značkou, Bierhoff si ho pozval na kobereček

Talentovaný německý hráč Mario Götze se podruhé během čtvrt roku postaral o kontroverzi svým výběrem oblečení. Stejně jako při červencovém představení v Bayernu Mnichov i během aktuální reprezentační akce propagoval svého osobního sponzora Nike. Bavorský velkoklub i národní tým má nicméně dlouhá desetiletí smlouvu s konkurenčním Adidasem.

Chorvatsko má poslední šanci, zopakují Němci kanonádu?

Jednadvacetiletého Götzeho ve čtvrtek zachytili fotografové, jak vystupuje z týmového autobusu ve štulpnách s viditelným logem Nike. Naštval tím manažera německé reprezentace Olivera Bierhoffa, jenž si mladou hvězdu pozval na kobereček. "Hráči mají volnost pouze při výběru obuvi. Něco takového se nesmí stávat," řekl Bierhoff Bildu.

Götze se bránil tím, že si ani neuvědomil, že má na sobě výrobek konkurenční firmy. "Jsou to stahovací štulpny, které nosím už delší dobu od svého zranění. Nechtěl jsem nikoho provokovat ani dělat reklamu," hájil se záložník. "Něco takového už se mi nikdy nestane," slíbil.

Ramires do Realu, Draxler do Chelsea a Llorente do Arsenalu?

Dvaadvacetinásobný německý reprezentant způsobil začátkem července aféru při své první tiskové konferenci v Bayernu, kam přestoupil z Dortmundu za 37 milionů eur. Při představení tisku měl na sobě triko s obří "fajfkou" Nike, za což dostal od vedení nového klubu pokutu 20.000 eur.

Fotbalisté Německa si mohou v dnešním utkání proti Irsku zajistit postup na mistrovství světa do Brazílie. Kvalifikaci zakončí v úterý ve Švédsku.

Guardiola dal šanci Schollovi