Boleslav vyrovnala v 92. minutě. Prý díky uraženosti hráče...

Jablonec remizoval v předehrávce 11. kola první ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Domácí vedli v repríze květnového finále Poháru České pošty od jedenácté minuty po Vaňkově trefě, ale z poslední akce srovnal v druhé minutě nastavení Ščuk. Severočeši neporazili v nejvyšší soutěži Boleslav popáté za sebou a doma poztráceli už devět bodů. V tabulce zůstali Jablonečtí tři body za dnešním soupeřem.

Chceme být druhým týmem, který obere Spartu, burcuje Kozel

Hořkou příchuť měl závěr i pro brankáře Michala Špita, jemuž těsně unikla stá nula v nejvyšších soutěžích znamenající vstup do Klubu ligových brankářů. "Už jsem věřil, že to vyjde," řekl Špit.

Jablonečtí už doma poztráceli hodně bodů a od úvodu na nich bylo patrné, že další klopýtnutí nechtějí připustit. Mladoboleslavský gólman Diviš, který se mezi tyče dostal v druhé půli minulého utkání ve Znojmě po zranění jedničky Millera, musel poprvé zasahovat po devíti minutách, kdy chytil Vaňkovu rybičku.

Jablonecký záložník jako by chtěl dokázat, že se v poslední době právem dostal do reprezentace, a za tři minuty už se prosadil. Po Třešňákově přihrávce mířil přesně k tyči a oslavil třetí gól v sezoně.

Baumit byl dál při chuti a v polovině první půle mohl zvýšit kapitán Piták. Návrat do sestavy ale gólem neslavil, neboť mířil kousek vedle.

Hostům chyběli oba obvyklí krajní obránci Kysela s Fabiánem, větší problém ale měli v ofenzivní fázi, v níž nebyli nebezpeční. Za celý poločas výrazněji zahrozili jen v 38. minutě, kdy Štajnerův přízemní centr prošel vápnem a Špita zachránila tyč.

Brzy po změně stran mohl jablonecké vedení navýšit Piták. Ze strany šel sám na Diviše, jenže gól mu ve 250. ligovém utkání v kariéře zřejmě nebyl souzený. Ve vyložené pozici trefil brankáře.

Mladoboleslavští se snažili stupňovat tlak, v předfinální a finální fázi ale byli nedůrazní stejně jako před necelými třemi týdny v minulém kole proti Znojmu.

Hostující trenér Ladislav Minář, koučující svůj 50. zápas v lize, dvacet minut před koncem překvapivě stáhl ze hry režiséra Štajnera a teprve potom jeho svěřenci zahrozili. Štohanzlova přihrávka propadla až k Chramostovi, jenže ten trefil na čáře stojícího Kubistu. "Jirku Štajnera jsme nestáhli, že by nějak zklamal, to vůbec. Ale Honza Chramosta je hrotovější, proto jsme se tak rozhodli," uvedl Minář.

Když už se zdálo, že Severočeši tři body udrží, udeřili hosté z poslední akce. Vošahlík mohl jít do brejku proti prázdné brance, protože gólman Diviš šel podpořit útok, jenže promáchl a následnou rychlou akci hostů zakončil střelou pod břevno Ščuk.

"Chyba pramenila z uraženosti hráče. Byla to zbytečná hektika, stačilo podržet míč, cokoliv. Běžela 92. minuta, takhle zkušený hráč by to měl vyhodnotit. Pro obranu je to pak strašně těžko bránitelné, když jde soupeř do couvající obrany," řekl Skuhravý.

Minář považoval remízu za spravedlivou. "Příležitosti měli domácí i my. Domácí možná o jednu dvě více, ale bod jsme si zasloužili. Když vyrovnáte v takovém čase, musíte to brát," dodal Minář.