Vrba: Třetí místo ve skupině by pro nás bylo velmi pozitivní

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Úřadující český mistr se poučil a ve druhém měření sil s vysoce favorizovaným Bayernem zanechal neporovnatelně lepší dojem než v případě nedávné mnichovské anabáze. Jak viděli něco málo přes devadesát plzeňských minut oba hlavní trenéři Vrba a Guardiola?

"Jsem rád, že jsme ukázali tu pravou tvář Plzně a byli výrazně aktivnější než před 14 dny v Mnichově, kde to pro nás bylo až nedůstojné a odehráli jsme tam jeden z nejhorších zápasů v pohárech. Z toho zápasu jsme se hodně ponaučili a možná jsme tou aktivitou Bayern trochu zaskočili. V prvním poločase měl Dan Kolář šanci, to byla hezká akce, která mohla skončit v síti. Možná nám chybělo i trošku štěstí ve finální fázi. V úvodu tam byla hraniční situace s Teclem ve vápně, pak jsme ve druhé půli měli dvě situace, kdy jsme mohli Bayern překvapit. Těší mě, že jsme dokázali se soupeřem, který patří k nejlepším na světě, odehrát takovouhle partii. Věřím, že nás to povzbudí do dalších zápasů. Byl bych rád, kdybychom v takových výkonech pokračovali. Věřím, že ho zopakujeme v prosinci proti CSKA Moskva v souboji o třetí místo, které by pro nás bylo velmi pozitivní," prohlásil po závěrečném hvizdu Pavel Vrba.

Policie zatkla kvůli praní šest fandů Bayernu a jednoho Čecha

A co reakce bavorské strany? "Diváci si určitě mysleli, že po předchozím výsledku 5:0 to bude jednoduché. Ale v Lize mistrů je každé utkání velice nebezpečné a úterní nebylo výjimkou. Věděli jsme, že když se hrají dva zápasy se stejným soupeřem, nikdy nejsou stejné. Když Plzeň prohrála 0:5, znamenalo to, že se budou na další utkání soustředit mnohem víc, že budou chtít uhrát lepší výsledek. Na to jsme se připravovali, věděli jsme, že Plzeň má výborné mužstvo. V druhém poločase jsme byli schopni vytvořit si dost šancí a bylo to zajímavé. Jsem rád, že jako jediný tým máme ze čtyř zápasů plný počet dvanácti bodů. Z vyrovnání rekordu v počtu výher by byl šťastný každý trenér, platí to i pro mě. Doufám, že nás to nakopne a že budeme schopni tento rekord ještě vylepšit v dalším utkání v Moskvě. Zásluhu na tom nese i předešlý trenér Jupp Heynckes," zakončil Josep Guardiola.