Fotbalisté Chelsea porazili ve 13. kole anglické ligy na domácím hřišti Southampton 3:1 i přesto, že Petr Čech inkasoval již po 13 sekundách hry. Díky výhře se "Blues" posunuli na druhé místo tabulky, čtyři body za vedoucím Arsenalem.

Odtud tým trenéra Josého Mourinha sesadil Liverpool, který poprvé v historii nestačil na Hull a po porážce 1:3 klesl na čtvrtou příčku. Manchester United remizoval na hřišti Tottenhamu 2:2 a na osmém místě má na svého soupeře dál náskok jednoho bodu. Obě branky hostů dal útočník Wayne Rooney.

Petr Čech inkasoval hned z první akce hostů. Po nepovedené malé domů Michaela Essiena jej po třinácti vteřinách hry propálil útočník Jay Rodriguez. Domácí dokázali ve druhém poločase skóre otočit.

V 55. minutě vyrovnal obránce Gary Cahill, sedm minut nato pak poslal centr Juana Maty hlavou do branky John Terry. Kapitán týmu oslavil gólem 400. zápas v Premier League. Fotbalisté Chelsea doma skórovali alespoň dvakrát již podvanácté v řadě, což je klubový rekord. Skóre uzavřel v poslední minutě Senegalec Demba Ba.

Třetí místo patří Manchesteru City, který si doma poradil se Swansea 3:0. Dva góly dal Samir Nasri, v prvním poločase se trefil druhý nejlepší střelec klubu Álvaro Negredo. Citizens na Chelsea ztrácejí dva body.

Hull se dočkal vítězství nad Liverpoolem na sedmnáctý pokus. Na branku Jakea Livermorea ještě odpověděl povedeným volným kopem Steven Gerrard, ale v závěrečných 20 minutách domácí vybojovali historickou výhru.

Nezdar Liverpoolu, který inkasoval třikrát i v předchozím kole s Evertonem (3:3), podtrhl v 87. minutě vlastním gólem slovenský obránce Martin Škrtel. "Reds" se museli obejít bez svého nejlepšího střelce Daniela Sturridge, který bude s poraněným kotníkem mimo hru až dva měsíce.

Dařilo se jeho kolegovi z anglické reprezentace Rooneymu, který s osmi brankami předstihl v čele klubové tabulky střelců Robina Van Persieho. Nizozemský kanonýr Manchesteru United stejně jako v minulém kole v Cardiffu a v utkání Ligy mistrů s Leverkusenem kvůli zraněnému prstu nehrál.

Tottenham šel do vedení po osmnácti minutách, kdy Kyle Walker z přímého kopu propálil zeď i gólmana Davida De Geu. O čtvrt hodiny později Walker chyboval, když centrovaný míč nechtěně sklepl na nabíhajícího Rooneyho, který z hranice malého vápna vyrovnal. Byla to jeho 163. branka v Premier League, díky které se dotáhl na pátého v historickém pořadí střelců Robbieho Fowlera.

Ve druhém poločase nejprve vrátil "Kohoutům" vedení přesnou střelou do horního rohu Brazilec Sandro. O tři minuty později ale brankář Hugo Lloris fauloval v pokutovém území unikajícího Dannyho Welbecka a Rooney z penalty svým gólem číslo 164 znovu vyrovnal.

Tottenham v domácím prostředí čeká na výhru nad United od května 2001.

Tottenham - Manchester United 2:2 (18. Walker, 54. Sandro - 32. a 57. z pen. Rooney), Hull - Liverpool 3:1 (20. Livermore, 72. Meyler, 87. vlastní Škrtel - 27. Gerrard), Chelsea - Southampton 3:1 (55. Cahill, 62. Terry, 90. Ba - 1. Rodriguez), Manchester City - Swansea 3:0 (58. a 77. Nasri, 8. Negredo).