Boleslav udolala Duklu, Kozlův tým nebodoval potřetí v řadě

Hráči Mladé Boleslavi v dohrávce 20. kola první ligy porazili Duklu Praha 1:0 a třetím Teplicím se přiblížili na rozdíl jediného bodu. O výhře rozhodl sedm minut před koncem Jasmin Ščuk. Mladá Boleslav bodovala popáté za sebou a nový trenér Karel Jarolím zůstává neporažen. Naopak Dukla prohrála třetí zápas v řadě.

Uhrin: Více práce než já mají doktoři, maséři a fyzioterapeuti

Do základní sestavy domácích se potřetí za sebou nevešel Štajner, nejstaršího hráče nechala na lavičce i Dukla a místo obvyklého kapitána Gedeona navlékl kapitánskou pásku brankář Rada. Pražané zpočátku měli problémy s držením míče a po čtvrthodině zahrozil domácí Zahustel, jenž si naběhl na přihrávku za obranu a míč před ním na poslední chvíli ukryl Rada.

Boleslavští vedli většinu zajímavých akcí pravou stranou, přes kterou si o pět minut později vytvořili i nejvýraznější šanci prvního poločasu. Kyselův přesný centr doletěl k Nešporovi, který zblízka trefil pouze tyč a Štohanzlovu dorážku ke druhé tyči Rada vytěsnil.

Po půlhodině hry se v nadějné pozici ocitl také Koreš. V pokutovém území k němu prodloužil míč hlavou Zahustel, ale debutant v základní sestavě domácích z pravé strany trefil prostor, kde stál připravený Rada.

Dukla poprvé výrazněji zahrozila až pět minut před poločasem, ale Hlinkova střela po rohovém kopu z hranice šestnáctky letěla nad Divišovu bránu.

Také ve druhém poločase byli aktivnější domácí. Trenér Jarolím navíc ještě víc oživil hru v 56. minutě nasazením Štajnera, což Boleslavi mohlo vynést vedení hned o dvě minuty později. Po Štajnerově krásné přihrávce na pravou stranu a Kyselově přízemním centru však Zahustel v pádu zblízka nedokázal usměrnit míč do brány.

V kombinaci s mnoha nepřesnostmi se na hře domácích začala postupně projevovat nervozita, pokusy hostujících Kovala a Hlinky však neměly výraznější naději na změnu skóre. Bezbrankovou remízu odvrátil až sedm minut před koncem boleslavský Ščuk, jenž na vzdálenější tyči dorážel akci Jarolíma a střídajícího Šultese. V závěru už si Dukla žádnou šanci na vyrovnání nevytvořila.

Gambrinus liga - dohrávka 20. kola:

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Koreš, Nešpor - Hlinka, Berger. Diváci: 3179.

M. Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Zahustel, Koreš (56. Štajner), Štohanzl (80. Magera) - Nešpor (71. Šultes). Trenér: K. Jarolím.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Štětina, Matěj Hanousek (85. Marek) - Hlinka, Koval (80. Ouedraogo), Marek Hanousek - Engelmann (73. Černý), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.