5 anglických hráčů, kteří prokázali největší zlepšení

5 anglických hráčů, kteří prokázali největší zlepšení

Přibližme si pětici anglických hráčů, kteří se nejvíce zlepšili v průběhu této sezóny. Jedná se jen o dočasnou formu nebo o stabilní vylepšení osobních dovedností?

Jose Mourinho a 5 nenáviděných trenérů Premier League


5. Fabian Delph


Záložník Aston Villy byl zakoupen z Leedsu v roce 2009. Z počátku se dosti hledal po několika zraněních. Nyní se však zdá, že konečně našel svou formu a předvádí fantastické výkony. Lze jím i počítat vítězství nad Chelsea. Stal se velmi oblíbeným hráčem pro fanoušky svého klubu.

4. Gareth Barry


Na počátku tohoto ročníku to spíše vypadalo, že Barry stráví velké množství času na lavičce Manchester City. Nakonec byl puštěn na hostování do Evertonu, kde se jeho pozice v týmu stala neoddiskutovatelnou. Jeho zarputilost a zkušenosti pomohli Evertonu, aby atakoval příčky pro účast v Lize mistrů. Doufejme, že ho trenér Roberto Martinez získá k přestupu a Barry bude pokračovat ve své formě.

3. Jordan Henderson


23letý záložník Liverpoolu přišel do klubu ze Sunderlandu v roce 2011. Letos patří k nejzajímavějším hráčům na vzestupu. Jeho výkony ženou Liverpool za titulem. Velká přestupová suma se zdá být pakatelem za služby, které klubu odvádí. Je pravděpodobné, že se s Anglií podívá i na MS v Brazílii.

10 nejdražších obránců v historii fotbalu


2. Adam Lallana


Během rozehrané sezóny prokázal tento útočné laděný záložník Southamptonu své schopnosti. Stále více se o něm mluví ve spojitosti s reprezentací. Dopomohl svému týmu k postupu do horní poloviny tabulky Premier League. V 33 zápasech si připsal 9 branek a 5 asistencí. Pokud si formu udrží i nadále, letenku do Brazílie má asi jistou.

1. Daniel Sturridge


Současný útočník Liverpoolu se dokonale přesvědčil v Manchesteru City i Chelsea, že je velmi obtížné si zajistit stálý post v základní sestavě. Od svého přesunu v lednu 2011 do Liverpoolu je jako vyměněný. V 25 zápasech 20 branek mu zajišťuje prvenství v tomto výčtu hráčů. I jeho branky mohou dovést Liverpool k titulu.

Nejlépe placený hráč české ligy? Horváth ani Lafata to není... (