Poslední obral o body Atlético, zaváhala i Sevilla

Atlético Madrid nevyužilo šanci bodově se přiblížit vedoucímu triu španělské Primera División, když v sobotním domácím zápase 17. kola pouze remizovalo s posledním Gimnástikem Tarragona 0:0. Na lídra ze Sevilly ztrácejí nyní Madridští osm bodů, na třetí Real tři a navíc se propadli na páté místo. Sevilla ovšem zaváhala na hřišti Zaragozy.

Sevilla prohrála teprve počtvrté v sezoně, přičemž všechny zápasy ztratila na hřišti soupeře. Utkání bylo vyrovnané, ale domácí svého soupeře nakonec předčili. Ve 14. minutě otevřel skóre domácí Carlos Diogo, který se prosadil hlavou z malého vápna po centru D´Alessandra. Zblízka padl i druhý gól - v 52. minutě se prosadil střelec Milito. V 70. minutě jen snížil na konečných 1:2 Luis Fabiano. Závěrečný tlak hostí už vyrovnání nepřinesl.

Zaragoza se po výhře posunula před Atlético na čtvrté místo, Sevilla má před druhou Barcelonou, jež má dvě utkání k dobru, pouze tříbodový náskok, o který může přijít už v neděli.

Atlético se v souboji s nováčkem trápilo. Bojovní hosté měli míč v úvodu častěji na kopačkách a svého soupeře v první půli dokonce přestříleli, do výraznějších příležitostí se ovšem nedostali. Po přestávce se domácí probudili, ale rozhodující branku přes permanentní tlak dát nedokázali, navíc přišli minutu před koncem o vyloučeného Gabiho. Největší šanci spálil Gallardo, který se objevil sám před brankářem, ale mířil těsně vedle.

Dlouhou vítěznou sérii Osasuny Pamplona, která trvala pět zápasů, přerušil překvapivě předposlední San Sebastian. Rozhodla o tom brzká branka z penalty a gól v samotném závěru. Po necelých dvaceti minutách byl v šestnáctce faulován Prieto a sám postižený pokutový kop bez potíží proměnil ranou k pravé tyči.

Hosté byli v utkání aktivnější a po přestávce vyrovnali. V 56. minutě se za hranicí šestnáctky opřel do míče po Soldadově přihrávce střídající Raúl García a nedal gólmanu Bravovi šanci. Jenže těsně před závěrečným hvizdem rozhodl Aranburu. Hosté ztratili body po pěti vítězných zápasech, v tabulce jsou ovšem přes mizerný začátek sezony už na osmém místě.