Brazilci Ochou neprostřelili, s Mexičany hráli bez gólů

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fotbalisté Brazílie remizovali v druhém utkání na světovém šampionátu s Mexikem 0:0 a oba týmy tak zůstávají na turnaji bez porážky. Duel finalistů olympijských her v Londýně přinesl teprve druhou remízu na letošním mistrovství světa. Mexičtí fotbalisté poprvé v historii dokázali s Brazílií na MS alespoň remizovat.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Trenér domácí reprezentace Luis Felipe Scolari před zápasem udělal jednu vynucenou změnu v sestavě. Hulka, který si na nedělním tréninku poranil stehno, v záloze nahradil Ramires z Chelsea. Miguel Herrera na druhé straně neměl důvod po povedeném utkání proti Kamerunu (1:0) do základní jedenáctky zasahovat.

Brazilci do utkání vstoupili trochu nervózně, nedařily se jim přihrávky a Mexičané se snadno dostávali k míči. Ve 24. minutě vyslal povedenou střelu Héctor Herrera, gólman Júlio César míč zasáhl konečky prstů, následoval však odkop od domácí branky. O minutu později se na druhé straně dostal k zakončení Neymar, jehož hlavičku Ochoa vyrazil.

Střela mexického středopolaře Vázqueze z 42. minuty jen těsně minula bránu. O chvíli později měla Brazílie šanci po přímém kopu, Ochoa byl ale opět pozorný a do šaten šly týmy za bezgólového stavu.

Na začátku druhého poločasu dostali znovu mexičtí fotbalisté "Kanárky" pod tlak a několikrát ohrozili domácí branku, spíše ale střelami z větší vzdálenosti. V 63. minutě zkusil na druhé straně štěstí Neymar z přímého kopu, svůj pokus ale neusměrnil mezi tyče.

O chvíli později se tentýž hráč dostal k míči po Bernardově centru do šestnáctky, jeho střelu k pravé tyči ale znovu zneškodnil Ochoa. Ten si poradil i s hlavičkou Thiaga Silvy v 86. minutě. Poslední šanci zápasu měl střídající Mexičan Jiménez, jeho tvrdou střelu Júlio César vyrazil. Brazílie tak přerušila sérii deseti vyhraných zápasů.