Pětice neuvěřitelných branek základní fáze mistrovství světa

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Mistrovství světa vrcholí, semifinále je tady. Ve vyřazovací fází to ale zatím nepadá tak, jako jsme byli zvyklí ve skupinách. Což je samozřejmě na místě, opatrnost týmu vidinou triumfu roste.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Skupiny si pro nás připravily přímo gólové hody a nádherné branky padaly jako jablka ze stromu na podzim. Připomeňme si pět neuvěřitelných ran šampionátu, jenž je mnoha oslavován jako ten vůbec nejlepší v historii fotbalu. A to právě i díky těmto gólovým výtvorům.

5. Robin van Persie, Nizozemsko – Španělsko 5:1, 13.6. 2014

Hned druhý den odstartovala kanonáda z produkce Nizozemska, které je na letošním MS neskutečně silné. Ostatně, to pocítili i Španělé, kteří dostali pětigólový klepec na který jen tak určitě nezapomenou. Debakl rozjel minutu před koncem poločasu van Persie. A díky hlavičce, kterou zostudil Ikera Casillase, se okamžitě začal favorizovat na střelce nejkrásnějšího gólu turnaje.

[break]
5 přestupů českých hráčů, o kterých jste nevěděli

4. Tim Cahill, Austrálie – Nizozemsko 2:3, 18.6. 2014

Austrálie svým představením nijak nepřekvapila a jedině zápas s Nizozemskem málem uhrála na jeden bod. Překvapení se nekonalo, ale gól, kterým vyrovnal minutu po inkasované brance Robbena, vás zvedne ze žídle. Strojově přesná volej nedala Cillesenovi naději.

[break]
Gólové hody Jamese Rodrigueze na Mistrovství světa

3. Lionel Messi, Argentina – Írán 1:0, 21.6. 2014

Lionelu Messimu letošní šampionát gólově sedí a ve skupině dokázal ukuchtit čtyři branky. Ta nejkrásnější byla zaevidována proti Íránu v první minutě nastavení. Messi tak jedinou brankou mače rozhodl o postupu Argentiny do vyřazovacích bojů.

[break]
4 hráči, kteří se nesmazatelně zapsali do české historie

2. Jermaine Jones, USA – Portugalsko 2:2, 23.6. 2014

Muž, který napomohl překvapujícímu postupu USA. Zařídil jízdu za obratem v 64. mimutě zápasu proti Portugalsku, a i když nakonec po obdržené brance v nastavení nemohl oslavit výhru, remízou 2:2 byl zajištěn postup a zájem doposavad antifotbalové země přerostl očekávání.

[break]
TOP 10 nejhorších momentů Luise Suáreze!

1. Xherdan Shakiri, Švýcarsko – Honduras 3:0, 25.6. 2014

Jsou zatím jen dva střelci hattricku na tomto šampionátu. Prvním se stal Thomas Műller, tím druhým švýcarský bijec a kolega Műllera z Bayernu Xherdan Shakiri. Exkluzivní kousek se mu povedl proti Hondurasu. Nejlepší ze tří přesných zásahů byl už v šesté minutě zápasu, napnutá síť po parádním vedení míče potěší fotbalové srdíčko.