Fábregas dokáže vytáhnout přihrávky, které jiní nedovedou

Fábregas dokáže vytáhnout přihrávky, které jiní nedovedou

Když oblékal Cesc Fábregas trikot Arsenalu, fanoušci Chelsea mu nemohli přijít na jméno. Po přestupu na Stamford Bridge si ho ovšem příznivci Blues okamžitě zamilovali a mohou za to jeho výkony - v dosavadních pěti odehraných duelech jednou skóroval a svým spoluhráčům připravil dalších šest gólových přihrávek. Není divu, že je z něj nadšená i defenzivní legenda Mourinhova souboru John Terry.

TOP 5 méně známých volných hráčů, o které je zájem v Anglii

"Když jsme hráli proti sobě, nejednou v tom byly emoce. Nyní už se tomu můžeme jenom smát. Fotbal je jednoduše o rivalitě. Dnes je Cesc jedním z nás, stal se součástí naší rodiny a daří se mu opravdu nad očekávání. Za tu krátkou dobu, co je s námi, na mě udělal obrovský dojem. Vedení s ním podepsalo dlouhodobou smlouvu a my věříme, že za ty roky, co bude v Chelsea, klubu pomůže získat mnoho trofejí," citoval portál profutbal.sk stopera aktuálního lídra Premier League, jenž nechyběl v základni sestavě v ani jednom z dosavadních pěti zápasů.

Ačkoliv by s ním zřejmě Manuel Pelletrini z Manchesteru City nesouhlasil, odchovanec Chelsea je přesvědčen o tom, že jeho zaměstnavatel hraje atraktivně: "Vždy jsme se snažili hrát přes střed hřiště, to se nezměnilo. Bylo to stejné i s Lampardem. Naším cílem je hrát atraktivní fotbal. Cesc patří mezi světovou špičku - mít vedle sebe hráče ze španělské reprezentace, navíc spolu s Diegem Costou, je výborné. Sami můžete vidět, jakou kvalitu přinesl Cesc od naší hry. Díky němu jsme silnější. Spoluhráče dokáže najít takovými přihrávkami, jako to jiní nedovedou. V držení míče je velmi dobrý, pomáhá nám lépe kontrolovat hru," pokračoval Terry, jehož názor přinesl web profutbal.sk.

Terry dokonce zmínil i barcelonskou a španělskou specialitu tiki-taku, k níž se má Chelsea blížit: "Když hrajeme víc dozadu, Cesc nám dokáže pomoci v držení míče a v jeho rychlém přenesení do útoku. Styl tika-taka je mu vlastní a v Chelsea hrajeme dost podobně. Naším cílem je mít míč co nejčastěji na kopačkách, hodněkrát si přihrávat, kontrolovat zápas a co nejvíce útočit," uzavřel na stránkách profutbal.sk třiatřicetiletý bek, jenž byl u třech ligových titulů svého klubu.

5 brilantních stoperů, které by Van Gaal měl přivést do United