Barcelona uhrála na hřišti Betisu jen bod

Domácí Betis Sevilla dokázal ve středeční dohrávce 15. kola španělské Primera División uhrát remízu 1:1 s vedoucí Barcelonou. Ze sestupového pásma se ovšem neposunul a zůstal osmnáctý, bod za Levante.

Betis remizoval doma počtvrté v sezoně (při třech výhrách a stejném počtu porážek) a doplácí zejména na špatné výkony na hřištích soupeře, kde uhrál jen pět bodů. Barcelona ztratila body poosmé v sezoně, jenže počtvrté v řadě na hřišti soupeře. Venku vyhráli Katalánci naposledy 17. listopadu loňského roku.

Obhájce titulu měl sice míč častěji na kopačkách, jinak byl ovšem v první pětačtyřicetiminutovce neškodný. Během první půle vypálili hosté na gólmana Dobiase pouze jednou - a to z uctivé vzdálenosti zásluhou Iniesty. Skóre utkání otevřel Robert de Pinho ve 37. minutě hlavou z těsné blízkosti po rohovém kopu a přistrčení Nana. Ve druhé půli se úřadující šampion přece jen probudil a v 61. minutě vyrovnal zásluhou Márqueze, který se po nadýchaném centru Deca trefil hlavou z hranice malého vápna.

V závěru Barca soupeře přehrála, ve svůj prospěch otočila i poměr střel, jenže rozhodující branku nedala, byť mohl ve skvělé pozici rozhodnout necelou čtvrthodinu před koncem Gudjohnsen.

Barcelona nyní vede ligu pouze o bod před duem Sevilla, Real Madrid. Zápasy 20. kola jsou na programu o víkendu. Vedoucí celek čeká v domácím prostředí Celta Vigo. Sevilla se představí na hřišti Levante, Real hraje venku s Villarealem.