Luhový opět řešil Váchu. Porovnával ho s Ibrahimovičem

Luhový opět řešil Váchu. Porovnával ho s Ibrahimovičem

Někdejší útočník Slovanu Bratislava, Dukly Praha, Sportingu Gijon, Saint-Étienne či PAOKU Soluň Milan Luhový se ve svém posledním příspěvku na vlastním blogu mluhovy.com zabýval hráčskými projevy na veřejnosti, které podle jeho slov odhalují slabiny i silné stránky. Jako příklad použil švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviče z Paris-Saint Germain a českého reprezentačního záložníka Lukáše Váchu ze Sparty Praha.

Nejlepší stopeři současnosti, kteří stojí za úspěchy svých celků

Nejprve se zaměřil na souboj Ligy mistrů mezi domácí Paříží a hostující Barcelonou, ve kterém si zval na mušku světového a velmi osobitého snajpra "Ibru", jehož sebevědomí vyzdvihl: "První zápas ukázal reálný stav útočníka v profesionálním fotbale. Sedí na tribuně a nemůže se podílet svým výkonem a hlavně góly na osudu zápasu. Profesionální útočník, který je důležitým střelcem pro tým, se nikdy neraduje z tribuny nebo lavičky náhradníků z úspěchu svých spoluhráčů, kterého dosáhli bez jeho účasti. Pro někoho egoistická namachrovanost, pro mne běžný a normální postoj profesionálního útočníka, střelce. Libor Bouček ve studiu nemohl pochopit, proč se Ibrahimovič neraduje při vstřelení branky svého týmu proti Barceloně. Protože je egoista a chce být slavný a nezpochybňovaný. To mu garantuje prestiž, slávu a peníze. Základ profesionála. V branži Libora Boučka je to naprosto to samé. Radovat se z úspěchu někoho jiného neznamená slávu a lepší výdělek pro mne. To je zásada profesionalismu," zaznělo na stránkách mluhovy.com.

Následně zmínil letenskou oporu Lukáše Váchu, na němž před pár týdny nenechal nitkou suchou a Spartě doporučoval jeho okamžitý prodej: "Ve čtvrtečním zápase Sparty proti Švýcarům jsem viděl nádherný gól, který vstřelil Lukáš Vácha. Ten Lukáš Vácha, kterého jsem před měsícem nazval namachrovaným fotbalistou. Těžká, dlouhá a prudká přihrávka. Jenomže Lukáš ji zpracoval famózně a ještě famóznějším způsobem zakončil. Ibrahimovič nastřílel mnoho důležitějších branek, ale nikdy se nezapomněl připomenout, že to je on, kdo vsítil ty nádherné branky a některé z nich byly velice náročné a zaslouží uznání. Branka Lukáše Váchy si zasluhuje mimořádnou pozornost, protože to byla skutečně nádherná a zejména těžká situace, kterou Lukáš zvládl na jedničku. Byl to Lukáš Vácha, který má právo říct: „Těžký a prudký balón, který jsem ale perfektně zpracoval a připravil si ho na zakončení, které bylo famózní a skončilo v síti.“ To by řekl Ibra a dodal by ještě, že nastartoval cestu k vítězství. Lukáš neukázal svoji profesionální egoistickou namachrovanost, která je potřebná pro úspěch jednotlivce a kterou očekávám v takových situacích. Lukáši, buď pokaždé namachrovaný, když vsítíš takové góly a nezapomeň se připomenout. Velice rád Tě pochválím," vzkázal prostřednictvím webu mluhovy.com bývalému středopolaři Slavie či Liberce muž s jednatřiceti mezinárodními starty za Československo.

Směřujeme správným směrem, hodnotil Lavička první třetinu


[img id="45313"]