Nejlepší odchovanci United. Dokáží se prosadit do základu?

Nejlepší odchovanci United. Dokáží se prosadit do základu?

Minulý soutěžní ročník byl pro mocný United velkou katastrofou. Probíhající sezóna má rovněž pomalý rozjezd. Projed útočníka Welbecka byl mnohými experty kritizován. Zejména kritizovali pozvolné přerušování tradičního nasazování vlastních odchovanců. V ligovém utkání proti Hammers to byl 3077. zápas v řadě, kdy se v sestavě Rudých ďáblů představil místní odchovanec. Po nedávném nákupu zahraničních hráčů se šance na proniknutí odchovanců do sestavy Manchesteru opět snížila. Van Gaal má však smůlu na zranění svých svěřenců a musí dát šanci mladým produktům klubové akademie. Tento článek Vám přináší přehled pěti nejlepších odchovanců United, kteří mají šanci se uplatnit v prvním týmu.

Jak by vypadala sestava snů složená pouze z mladíků?

Tyler Blackett (ročník 1994)


Rodák z Manchesteru je “nejzkušenějším” hráčem v našem přehledu. Za klub v tomto ročníku odehrál 443 ligových minut. Talentovaný obránce se stal pevnou součástí Van Gaalových plánů. Nizozemský kouč má rád tvořivé obránce. Svoji stoperskou dvojici chce mít ideálně tvořenou jedním pravonohým a levonohým obráncem, z čehož by mohl těžit právě Blackett. 20letý mládežnický reprezentant si na Premier League musel velmi rychle zvyknout. Byl totiž v základní sestavě v úvodním zápase proti Swansea. Blackett si s míčem rozumí. Proti QPR měl úspěšnost přihrávek na úrovni 97,9 %, s čímž se stal v této statistice nejlepším hráčem týmu.

Šance na úspěch: 4/5

[break]
Ideální jedenáctka Arsenalu po lednových nákupech?

Tom Thorpe (ročník 1993)


Wayne Rooney se v zápase proti Kladivářům nechal vyloučit a mnozí fanoušci si začali klást otázku, zdali je on tím pravým, kdo by měl vést United s kapitánskou páskou. Pokud se Van Gaal rozhodne v tomto ohledu učinit změny, má ve svém kádru solidní alternativu. Thorpovi je pouhých 21 let, ale jeho vůdcovské schopnosti jsou neoddiskutovatelné. Posuďte sami. Byl kapitánem týmu United do 18 let, kde šéfoval i mnohem známějšímu Pogbovi. Taktéž nosil kapitánskou pásku v týmu do 21 let. Rovněž jako kapitán vedl reprezentační výběru Anglie U-17 a U-19. Thorpe na hřišti působí velice autoritativním dojmem a mohl by být ideálním partnerem pro Blacketta. Bohužel pro něj je Van Gaal nucen koupit zkušeného a prověřeného stopera. Nicméně jméno tohoto mladíka si rozhodně zapamatujte.

Šance na úspěch: 3/5

[break]
Tottenham hledá útočníky. V možnostech figuruje i exsparťan

Andreas Pereira (ročník 1996)


Někteří fanoušci doposud vyčítají Siru Fergusonovi, že nechal z klubu odejít Paula Pogbu. V kádru klubu z OldTrafford najdeme dalšího talentovaného středopolaře, jemuž v blízké době končí kontrakt. Pereira je schopný střílet překrásné góly. Porovnání s Januzajem je nasnadě. Oba se narodili v Belgii a oba jsou velmi rychlí a šikovní na míči. 18letý hráč zažil svůj debut v dresu United v katastrofálním zápase na hřišti MK Dons, kde United padli 0:4. Alternativ do ofenzívy má Van Gaal opravdu mnoho a proto musí být mladý Pereira velmi trpělivý.

Šance na úspěch: 2/5

[break]

Paddy McNair (ročník 1995)


Svoji premiéru si tento rodák ze Severního Irska odbyl v zápase proti West Hamu. Své místo si udržel i v následujícím zápase proti Evertonu. Svůj rychlý nástup do světa velkého fotbalu zvládl velmi dobře. Původně přišel McNair do United jako střední záložník, byl dokonce přirovnáván k Carrickovi. Postupem času se však přesunul do zadních řad. Talentovaný obránce je hráčem, který zbytečně neriskuje a svědomitě si plní svoji úlohu. Při vítězství nad Hammers měl pouze 68 doteků s míčem. Při vyrovnaných utkáních je mít takového hráče výhodou. Na druhou stranu je McNair slabší na míči a často hledá řešení v dlouhých míčích. Zde má navrch Blackett.

Šance na úspěch: 2/5

[break]

James Wilson (ročník 1995)


Jeden z největších talentů Manchesteru United. Wilson je důvodem, proč Van Gaal svolil k odchodům Chicharita a Welbecka. Mnozí se divili, když tehdy dočasný kouč Ryan Giggs do zápasu proti Hullu nasadil mladičkého Wilsona. Giggs ho popsal jako přirozeného střelce. Wilson důvěru splatil dvěma góly. Teprve 18letý útočník se vyznačuje mimořádnou rychlostí a schopností se zbavit svých strážců. Van Persie se mladším nestane, Falcaova budoucnosti je do příštího léta nejasná a Rooney se posunul hlouběji do středu pole. Wilsonovy vyhlídky nejsou nejčernější. United v něm mají velký příslib do budoucna. Stane se do několika let prvním útočníkem hrdého Manchesteru?

Šance na úspěch: 4/5