Šest osobností, které by měly být v roce 2015 na volné noze

Šest osobností, které by měly být v roce 2015 na volné noze

Opravdu zřídkakdy se podepisují ve fotbalové sféře smlouvy na dobu neurčitou, a tak i velcí hráči se musí čas od času postavit k nové výzvě čelem a vybrat si nový, povětšinou pro ně mnohem výhodnější klub, co kterého zcela zdarma odejdou. Zde je šestice, která rozhodně nemusí mít obavy, že by nenašla práci...

Kde ukončí Ronaldo kariéru a v kolika letech to bude?

Victor Valdés


První fotbalista v žebříčku je paradoxně na volné noze už nyní, v Barceloně mu skončila smlouva už v létě. K žádnému celku se prozatím nepřipojil, jelikož chce doléčit své zraněné vazy. Ve svých dvaatřiceti je teprve na vrcholu brankářské kariéry, proto by neměl být problém v nejbližším přestupovém období najít práci u některého klubu zvučného jména.

Dani Alves


Barcelonská klasa je věkově naprosto stejně stará, jako bývalý kolega Valdés, a proto i přes snahu Barcelony prodloužit smlouvu více naklání k odchodu. Vesměs o něj mají zájem v Anglii a jak sám říká, chce si na staré, ale stále vysoce kvalitní kolena zahrát trochu jinou ligu.

[break]
Nejkvalitnější XI anglické ligy bez pěti nejmocnějších klubů

Ron Vlaar


Nizozemský stoper světových kvalit vykonává sice v Aston Ville roli kapitána, ale s největší pravděpodobností u letos solidně fungujícího klubu nezůstane. Končí mu smlouva a do Manchesteru United jej chce van Gaal. Zájem o Vlaara by měl ale pravděpodobně každý větší klub v Anglii.

Sami Khedira


Madridská štace je u Samiho prostě a jednoduše u konce a dost možná je za to rád. Poslední léta skoro vůbec nehraje a odchod do ciziny stále nepřijít a nepřijít. Zájem byl obrovský, ale k odchodu nikdy nesešlo. Naposledy za to mohl odchod Ángela di Maria, Real potřebuje přeci jen i kvalitní lavičku. Nyní ale Khedira bude volný a může zakotvit někde jinde. Bude to nejvíce skloňovaný Arsenal?

[break]
Mohla by se hrát Premier League i mimo anglickou půdu?

Klaas-Jan Huntelaar


I Huntelaar si prošel těžký výběrovým řízením Realu, vydržel pouze sezónu a od roku 2010 válí za Schalke. V Gelsenkirchenu je obrovskou hvězdou, ale baníkovský klub je mu přeci jen trochu malý. Půjde prosadit své zabijácké útoční schopnosti do většího klubu nebo prodlouží smlouvu v Schalke?

Alexandre Pato


Jakým brazilským objevem byl ještě před pár lety útočník AC Milán Alexandre Pato. Jenže loni se vrátil do rodné země a upadl do mírného zapomnění, i když v Brazílii góly střílí. Letos byl z Corinthians zapůjčen do Sao Paola a ve dvaceti zápasech vsítil devět branek. Má teprve pětadvacet let, na návrat do Evropy je ještě čas.