6 aktivních, nejdéle sloužících hráčů, jež zasvětili svou kariéru jednomu klubu

6 aktivních, nejdéle sloužících hráčů, jež zasvětili svou kariéru jednomu klubu

Klubismus je v dnešní době už takřka přežitkem. Hráči mění svá působiště s železnou pravidelností. O to více jsou ceněni hráči, kteří svoji profesionální kariéru strávili v jednom klubu. V Čechách bychom takové hráče označili za srdcaře. Pojďme si společně představit šest aktivních fotbalistů, kteří v klubu svého srdce strávili neuvěřitelný počet let.

Nejtalentovanější mladé pušky, které v budoucnu okouzlí Premier League

Rogério Ceni (Sao Paulo) 25 let

Legendární brankář Sao Paula. V klubu působí už od roku 1989. Ceni drží hned několik rekordů. Brazilec dal ve své kariéře 122 branek, což je nejvyšší číslo zaznamenané u kteréhokoliv brankáře. Druhým v pořadí je Chilavert s 62 trefami. Dalšími rekordy je počet zápasů s kapitánskou páskou (tehdy 866 zápasů) a počet zápasu za jeden klub (tehdy 1117 zápasů).

[break]
Deset nejlepších světových nositelů prestižního čísla 10

Francesco Totti (AS řím) 22 let

Velká ikona římského AS. V prvním týmu působí od roku 1992. Od té doby nastoupil k 693 soutěžním zápasům v dresu Giallorossi a vsítil 287 branek. V obou případech se jedná o klubový rekord. Nedávno se Totti stal nejstarším střelcem Ligy mistrů, když se trefil na půdě Manchesteru City.

[break]
Jak by vypadala základní sestava samostatného Katalánska?

Oleksandr Šovkovskyj (Dynamo Kyjev) 21 let

Dlouholetý brankář Dynama Kyjev hájí branku svého týmu doteď. V prvním týmu Kyjeva se poprvé objevil v roce 1993. Od té doby se stal klubovou jedničkou. Jeho nadvláda byla přerušena jen zraněními. šovkovskyj se proslavil jako penaltový expert, což mu zajistilo přízeň fanoušků. V roce 2011 odehrál svůj 100. zápas v Lize mistrů. Celkově se postavil do 121 evropských utkání a udržel v nich 33 čistých kont.

[break]
Jak náročné jsou bundesligové tréninky? Darida už si zvykl...

Hussain Al-Romaihi (Qatar SC) 20 let

Další brankář v našem žebříčku. 40letý hráč katarské národnosti působí v týmz Qatar SC od roku 1994. Za klub nastoupil k 233 zápasům, čímž se stal klubovým rekordmanem. V letech 2000-2007 nestupoval za národní tým své země. Připsal si 38 startů.

[break]
Jaké změny čekají Ligy mistrů? Zaplakat by mohl i Arsenal

Christos Poyiatzis (Achna FC) 19 let

Rodák z kyperské Famagusty je kapitánem týmu Achna FC. Svůj první start v klubových barvách se datuje do roku 1995. Od té doby nastřádal za klub 403 soutěžních utkání a 57 gólů. Střední záložník si připsal i několik startů za kyperskou reprezentaci. Hráčovi je 36 let a svůj dlouhodobý pobyt v klubu si ještě může o nějaký rok prodloužit.

[break]
Limberský: Moje vztahy se sparťany? Velmi dobré až přátelské

Šest osobností, které by měly být v roce 2015 na volné noze

Abdulla Koni (Al Sadd) 18 let

Hráč senegalského původu, který byl v Kataru naturalizován. Svoji profesionální kariéru spojij s týmem Al Sadd. V jeho dresu nastoupil k 213 utkáním. V roce 2011 dovedl svůj tým jako kapitán k vítězství v asijské verzi Ligy mistrů. V roce 2012 se proslavil, když nechtěně zranil Davida Villu, který měl odcestovat na EURO 2012. Koni byl poté označován za “nejvlivnějšího hráče EURA 2012”.

V Itálii žádají o povolení videa