Mancini: Za úspěch Citizens můžu já, jen já

Mancini: Za úspěch Citizens můžu já, jen já

Kdo je klíčem k úspěchu Manchesteru City? Podle „skromného“ vyjádření Roberta Manciniho je to právě italský kouč, jenž celek z Etihad Stadium trénoval v letech 2009 – 2013 a s týmem získal premiérový titul v sezoně 2011/12 poté, co Sergio Agüero v posledním kole svým gólem rozhodl o titulu.

Mancini, jenž vydržel pouze rok na lavičce tureckého Galatasaraye Istanbul, než se s vedením klubu dohodl na ukončení spolupráce, si myslí, že právě díky němu jsou City nyní tam, kde jsou.

„Před pěti lety jsem začal budovat tým a hned po dvou letech jsme získali mistrovský titul a trofej pro vítěze FA Cupu. V tom současném týmu hraje hned devět fotbalistů, které jsem přivedl já. Jsem za to rád, protože je znám a vím co v nich je. Není nic lehkého vybudovat kvalitní tým během čtyř nebo pěti let,“ řekl Mancini pro goal.com.

„Jsou tu týmy jako Bayern Mnichov, Real Madrid nebo Barcelona, které si své postavení drží třeba padesát let, ale také se k této pozici museli propracovat. Nyní se o to pokouší v Manchesteru,“ pokračoval Mancini, jenž prozradil, že by se mu líbila práce u německé reprezentace, ale tuší, že jazyková bariéra by mohla být problémem.

Nejtalentovanější mladé pušky, které v budoucnu okouzlí Premier League