O kapitána United se zajímají v zahraničí. Kde by mohl Rooney skončit?

O kapitána United se zajímají v zahraničí. Kde by mohl Rooney skončit?

Kapitán Rudých ďáblů Wayne Rooney již neodmyslitelně patří na Old Trafford. Není se čemu divit, neboť v Manchesteru kope již jedenáctou sezónu. Je nepostradatelným pilířem reprezentace Anglie ve svých osmadvaceti letech, přesto nedávno poukázal, že i hráč jeho formátu může v zápase nesmyslně faulovat. Tento zkrat v zápase s West Hamem, kdy obdržel červenou kartu po faulu na Stewarta Downinga, vrhl stínu na jeho osobu a následná stopka v dalších zápasech poukázala na fakt, že není v United zase tak nepostradatelný.

Super agent Jorge Mendes a jeho největší přestupové bomby

O útočníka má údajně zájem gigant z francouzské Ligue 1, kterým je Monako. Zámožné Knížectví umí své hráče královsky rozmazlovat a nebojí se na jejich nákup vynaložit velké finanční prostředky. Ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev zkrátka loví jen velké ryby. To dokládají dřívější nákupy Radamela Falcaa či Dimitara Berbatova. Letos si Monako vytyčilo jasný cíl – získat kapitána United.

Rooney v neděli spasil Anglii v kvalifikaci s Estonskem, když vstřelil jedinou branku utkání. Ve svém věku je nyní na vrcholu a nepředpokládá se, že by ho Rudí ďáblové pustili. Jenže na tučnou nabídku se velice špatně říká ne. Své nesporné kvality ukazuje na trávníku, ale zdobí ho i některé zkraty, kterých se nedokáže vyvarovat. V plánech Monaka by mohl figurovat i trvalý prodej Falcaa, který je na Old Trafford na ročním hostování. Zatímco kolumbijský kanonýr by mohl v hierarchii stoupat nahoru, Rooney by naopak mohl strmě padat dolů.

Ramsey z Arsenalu: Do pekla a zpět