Které zajímavé poznatky nám nabízí reprezentační pauza?

Které zajímavé poznatky nám nabízí reprezentační pauza?

Tento víkend jsme byli ochuzeni o ligová klání v Evropě, která byla pozastavena na úkor kvalifikace o mistrovství Evropy 2016, které se bude konat ve Francii. Tato ligová mezera nám přinesla mnoho poznatků, některým z nich je třeba přikládat větší pozornost.

Deset hvězd Premier League, kterým by prospělo hostování

5. Diego Costa nemůže najít svou formu z Chelsea na mezinárodní úrovni


Je pravda, že španělský kanonýr se proti Lucembursku prosadil, ale poztrácel dojem důvěry v sama sebe před brankou. Na klubové sféře je to zcela jiné, ale v reprezentaci je pouhým stínem. José Mourinho bude muset doufat, že jeho úspěchy u Blues budou pokračovat a mizérii z národního výběru si nepřenese na Stamford Bridge.

[break]
Osm hvězd Realu, o které může bílý balet v lednu přijít

4. Messi zapoměl, jak se kopou penalty


Ronaldo je často v médiích označován jako „Penaldo“, neboť se z bodu ve velkém vápně většinou trefuje úspěšně do branky soupeře. Pravým opakem je Lionel Messi. Argentinský kouzelník minul branku proti Brazílii, což je již třetí nepovedený pokus z jeho třech posledních.

[break]
Šest nejzajímavějších hráčských výměn v lednovém okně

3. Němci nejsou neporazitelní


Brilantní německý výběr, který na posledním světovém šampionátu bral po zásluze zlato, klopýtl v kvalifikaci o Euro 2016. Možná jim chybí Philipp Lahm, Miroslav Klose a Per Mertesacke, přesto by měli být schopní udolat své polské sousedy a neobdržet od nich dvě branky. Polsko tak porazilo Německo až na devatenáctý pokus.

[break]
Nejlepší zahraniční XI Premier League v její historii

2. Sterling je stále ještě teenager


Přestože tento reprezentant Anglie s jamajskými kořeny patří mezi největší talenty současného fotbalu, stále je to dospívající kluk a i on potřebuje kolem sebe klid. Devatenáctiletý hráč Liverpoolu si po zápase se San Marinem stěžoval na únavu a kouče Anglie požádal o volno v zápase s Estonskem. Raheem Sterling je bezesporu talent, ale může si už v tomto věku diktovat, kdy nastoupí a kdy ne?

[break]
Které talentované hráče si Barcelona pořídí, až ji vyprší embargo?

1. San Marino a Gibraltar by možná do kvalifikací neměly zasahovat


Na jedné straně je čest reprezentovat a hájit národní barvy v mezinárodním měřítku, na druhé straně je tým poskládaný z hasičů, právníků a dalších běžných zaměstnanců, kteří fotbal nehrají na profesionální úrovni. Pokud takovýto celek narazí na silného protivníka, duel většinou skončí ponížením outsidera se skórem, které se běžně nevidí. Na jedné straně je chuť kvalitních útočníků získat pár branek bez problémů, na druhé degradace úrovně hry.

Ramsey z Arsenalu: Do pekla a zpět