Barca, Real, BVB či United? Koho 15letý supertalent zvolí?

Barca, Real, BVB či United? Koho 15letý supertalent zvolí?

Trenér německé Borussie Dortmund Jürgen Klopp neváhal a okamžitě poslal své nejlepší skauty sledovat norský supertalent Martina Ødegaarda, o jehož služby se zajímají i takové týmy jako Barcelona, Real, Liverpool či Manchester United. Že jste o Ødegaardovi ještě neslyšeli? To je dost dobře možné, norskému talentu je totiž pouze 15 let!

V pondělí si dokonce připsal první reprezentační start, když se ve věku 15 let a 300 dní stal historicky nejmladším hráčem, jenž kdy nastoupil v kvalifikačním utkání na evropský šampionát!

V 63. minutě utkání proti Bulharsku, které se hrálo v Oslu, střídal Daehliho a pomohl seveřanům ke třem bodům po výhře 2:1.

O hráče norského Strømsgodsetu je obrovský zájem především v Premier League, ale ani další evropští giganti nechtějí tuto šanci promarnit. Ofenzivní záložník v této sezoně za klub odehrál již 19 zápasů, v nichž dal tři branky.

Skauti Borussie Ødegaarda chtěli vidět již v utkání proti Maltě, ale nakonec z utkání odcházeli zklamaní, mladík se totiž do hry nedostal. V reprezentačním dresu se tak mohl předvést až v pondělí.

Ødegaard se nyní musí dobře rozhodnout o své budoucnosti. Pokud totiž přestoupí do velkého klubu může dopadnout jako Lionel Messi, jenž je jedním z nejlepších hráčů světa, nebo jako Fredy Adu, jehož kariéra nabrala opačný směr.

6 zajímavých reprezentantů, kteří si v kvalifikaci zasluhují pozornost