Průkopník přestupových pravidel je odkázaný na sociální dávky

Průkopník přestupových pravidel je odkázaný na sociální dávky

Bývalý belgický reprezentační záložník Jean-Marc Bosman je ve svém hráčském důchodu odkázán na pomoc státu. Jeho představa o důstojném životě má zcela jiné parametry, než je holá realita. Jean-Marc Bosman, jenž je průkopníkem přestupového pravidla v Evropě, je závislý na sociálních dávkách.

Kteří ex-hráči United pokořili hranici 100 reprezentačních startů?

Téměř padesátiletý středopolař se proslavil soudním procesem, díky kterému mohou hráči Evropské unie od roku 1995 přestupovat z jiného klubu zadarmo po vypršení jejich kontraktu. Muž, který změnil poměry v této hře na starém kontinentu, aktuálně živoří a domnívá se, že by mu měli přispívat slavní hráči, kteří z jeho úspěchu profitovali.

Po pověšení kopaček na hřebík se stal Bosman obětí depresí a alkoholizmu. V současné době žije na předměstí belgického města Liége a jeho měsíční příjem je díky sociálním dávkám pouhých 600 eur. Z důvodu finanční tísně musel prodat dům a auto a minulý rok byl dokonce odsouzen na rok vězení za napadení své přítelkyně, která mu odmítla prodat alkohol. Smutný osud hrdiny, který podstatně změnil pravidla této hry.

14 osobností Premier League, které nikdy nevyhrály anglický titul