Platini navrhuje střídat pět hráčů a udělovat i bílou kartu

Platini navrhuje střídat pět hráčů a udělovat i bílou kartu

Šéf UEFA Michel Platini by v budoucnu rád provzdušnil fotbalová pravidla. Zmírnil by tvz. trojitý trest při penaltách, rozšířil by počet střídání ze tří na pět (dvě změny by mohly proběhnout o pauze a tři během hry) a rozšířil by škálu karetních trestů ze dvou na tři.

Lvíčata již ví, že nepotkají Anglii. Co odhalil plán losu dál?

Slavný Francouz to uvedl to ve své nové knize a kromě žluté a červené by rozhodčí udělovali také bílou kartu, jíž by dostávali hráči, kteří by nadměrně či nevhodně diskutovali právě se sudími, případně s protihráči. Bílá karta by znamenala desetiminutové vyloučení, po jehož uplynutí by se daný hráč mohl opět vrátit do hry.

"Tyto diskuse s rozhodčími se hodně rozmáhají a šíří se jako epidemie. Bílá karta by neměla být zaměňována se žlutou, kterou by i nadále byly trestány fauly a hraní rukou," citoval portál idnes.cz Platiniho slova.

Kandidát na prezidenta FIFA Jerome Champagne, jenž se pokusí příští rok sesadit Seppa Blattera, v minulosti zmínil také oranžovou kartu, která by se rozdávala fotbalistům se žlutou kartou a byla by posledním varováním. Jako příklad uvedl například oslavy gólu prostřednictvím svlečení dresu.

Průkopník přestupových pravidel je odkázaný na sociální dávky