Pět důvodů, proč by se měl Liverpool zbavit Balotelliho

Pět důvodů, proč by se měl Liverpool zbavit Balotelliho

Mario Balotelli přicházel na Anfield Road s velkým očekáváním. Měl nahradit Luise Suáreze, který odešel do Barcelony. Při zranění Daniela Sturridge se stal útočníkem Reds číslo jedna. Jeho gólový příděl je však velmi bídný. Skóroval pouze v jednom utkání Ligy mistrů. Nyní Vám přinášíme pět největších důvodů, proč by se ho měl Brendan Rodgers co nejrychleji zbavit.

Ronaldo předčil Messiho aneb TOP 5 poznatků z El Clásica

Ztratil důvěru fanoušků

Očekávaní fanoušků Reds byla velmi vysoká. Každý očekával velký příděl branek. Opak je však pravdou. Liverpoolský celek se trápí a Balotelli kýženou produktivitu zkrátka nepřinesl. Svým chováním na hřišti i mimo něj si náklonnost fanoušků rozhodně nezískal. Fanouškovská obec moc dobře ví, co v tomto hráči vězí, ale jejich důvěra v tohoto hráče je na bodě mrazu. Dokáže si Balotelli získat fanoušky zpět na svoji stranu?

[break]
Deset nejdražších středních záložníků současnosti

Nepasuje do liverpoolského stylu hry

Klíč k liverpoolskému úspěchu v minulé sezóně byla jednoduše rychlost. Ofenzivní hráči ve složení Suárez - Sterling - Sturridge drtili soupeřovy obrany svojí velkou rychlostí. Naopak Balotelli není typem hráčem, který by oplýval velkou rychlostí a dynamikou. Italský útočník hraje rád zády k bráně a rád si na delší dobu přidrží míč. To však hernímu systému Reds nevyhovuje. Neměl však tento fakt vytušit Brendan Rodgers mnohem dříve?

[break]
TOP 10 největších talentů do jedenadvaceti let

Hodí se do dvojčlenného útoku

Balotelli o sobě sám prohlásil, že se nikdy nepovažoval za koncového útočníka. Sám sebe vnímá jako hráče, jenž se potuluje po celém hřišti. Dle jeho vlastních slov se mu nejlépe hraje v útočném páru. Pozice osamělého střelce mu moc nevyhovuje. Kontroverzní Ital tak musí počkat na návrat opět zraněného Sturridge. Toto útočné duo mi mohlo mít určitý potenciál. Souhra s Lambertem asi nebude tím pravým ořechovým.

[break]
Nejlepší přestupy historie z Ligue 1 do Premier League

Neproměňuje vyložené šance

I ten nejlepší útočník občas nepromění vyloženou šanci. To se prostě stává. V případě Balotelliho se z toho už stává poněkud negativní tradice. Podařilo se mu zahodit několik velmi dobrých příležitostí. Nejvýraznější šance přišla v utkání na půdě QPR, kde se nebyl schopen trefit z několika metrů do prázdné branky.

[break]
Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015

Ještě možná má nějakou peněžní hodnotu…

V jeho 24 letech se ještě o jeho služby najde nějaký zájemce. V Itálii by mohl být zájem největší. Ovšem v momentální situaci by po něm nesáhl žádný kupec. Je zde velké riziko, že Liverpool na tomto hráči prodělá mnoho peněz. To je ovšem riziko, které na sebe vzal Brendan Rodgers, který se v Balotelliho případě hodně spálil. Novinářům tvrdil, že dokáže známého bouřliváka usměrnit, což se prozatím nepovedlo.

United, Liverpool či Arsenal nejsou lepší než Southampton?