Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Fotbal je sportem plných sprintů po téměř celých devadesát minut a proto je vyšší rychlost obrovskou výhodou. Bohužel s atletickými sprintery se ani ti nejrychlejší fotbalisté nemohou vůbec rovnat. Usain Bolt jakožto nejrychlejší muž planety stanovil rekord na 44,72 kilometrů za hodinu. Jaké manko mají ti nejrychlejší profesionální fotbalisté můžete vidět v tomto souhrnu:

Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015

1. Arjen Robben, Nizozemsko 37 km/h

Slavný sprint nizozemského zabijáka z Mistrovství světa v Brazílii, který navíc znamenal branku, v jednu chvíli překročil hranici 37 kilometrů za hodinu. Geniálním fotbalovým okamžikem, kterým zostudil Španělsko, překonal sám sebe o skoro sedm kilometrů, jeho předchozí rekord byl v Bayernu 30,7 kilometrů za hodinu.


[break]
Deset nejdražších středních záložníků současnosti

2. Theo Walcott, Arsenal 35,7 km/h

O tom, že kmit nohou Thea Walcotta je na trochu jiné frekvenci, není překvapením. Křídlo Arsenalu nemá problém utéct obráncům a zakončit přesnou ranou. Ostatně jak dokazuje video. Jeho naměřená „maximálka“ je 35,7 kilometrů za hodinu a ještě donedávna tak vládl fotbalovým sprinterům.


[break]
TOP 10 největších talentů do jedenadvaceti let

3. Antonio Valencia, 35,1 km/h

Základní stavební kámen současného Manchesteru United má v nohou neskutečnou strojovnu. V několika případech nechybělo mnoho a ekvádorské křídlo trumflo i Walcotta. Ostatně, pozadu je jen o pár desetin sekundy.


[break]
Nejlepší přestupy historie z Ligue 1 do Premier League

4. Aaron Lennon, Tottenham Hostpur, 33,8 km/h

Anglie má snad továrny na sprintery. Do pětice nejlepších se vleze i Aaron Lennon, který v Tottenhamu předčil rychlostí i samotného Garetha Balea, než přestoupil do Realu. Těsně pod hranicí 34 kilometrů za hodinu je i o dvě desetiny sekundy rychlejší, než Cristiano Ronaldo.


[break]
Nejslavnější fotbalisté mající problémy s nadváhou

5. Cristiano Ronaldo, 33,6 km/h

I když je Ronaldovi skoro třicet let, fyzicky je na tom rok od roku lépe a poznává to i jeho rychlost, se kterou okupuje pátou nejrychlejší pozici. Robben by mu stále utekl, ale ostatní by měli mít problém. Zatím je jeho nejvyšší rychlost na 33,6 kilometrech za hodinu.