Žádný Van Gaal aneb TOP 5 manažerů v probíhajícím ročníku Premier League

Žádný Van Gaal aneb TOP 5 manažerů v probíhajícím ročníku Premier League

Anglickou nejvyšší soutěž čeká desáté ligové kolo, což nám umožňuje provést menší zhodnocení dosavadního průběhu této velmi sledované soutěže. Konkrétně se zaměříme na trenéry, kteří se vedou nad míru dobře. V našem žebříčku nenajdete Van Gaala či Mauricia Pochettina. V našem žebříčku se umístily jiné osobnosti.

Koemana má každý rád! 4 důvody, proč je tak populární

5. Manuel Pellegrini - Manchester City

Pro chilského kouče je to letos byznys jako vždy. Citizens jsou týmem dvou tváří. Dobrou stránkou jeho svěřenců je velká gólová potence a dobrý forma nejlepšího střelce Agüera. Druhou stranou mince jsou zbytečné ztráty se slabšími soupeři. Pellegrini musí zapracovat na defenzívě svých svěřenců. Citizens jsou prozatím na krásném třetím místě a Chilan by se v našem žebříčku umístil výše, pokud by jeho tým neměl tak vysoké cíle.

[break]
Kdo dal nejvíce gólů v posledních minutách? Králové posledních minut PL

4. Garry Monk - Swansea City

Monk za welšský klub odehrál 226 ligových utkání a v letošním roce se usedl na manažerské křeslo a vede si náramně. V minulém ročníku dovedl klub k záchraně a nyní se Swans pohybují na krásném šestém místo, když zažili skvělý vstup do sezóny. Laudrupův nástupce vyhrál v sprnu cenu pro nejlepšího manažera měsíce, když dovedl svůj klub k třem výhrám v řadě. Monk musí ve svých svěřencích probudit formu ze začátku sezóny a klubové vedení bude spokojeno.

[break]
TOP 10 nejnebezpečnějších krajních obránců v historii Premier League

3. José Mourinho - Chelsea

Portugalský kouč zde nemůže chybět. Místo v našem žebříčku si po zásluze zaslouží. Svůj klub dovedl na čelo ligové tabulky, což popravdě nikoho moc nepřekvapuje. Kádr Blues překypuje kvalitou. Chelsea vstřelila nejvíce gólů (24) a po Southamptonu inkasovala nejméně branek (9). Přestupové okénko zastihlo Mourinha v dobré formě a nové posily se uvedly na jedničku. Costa a Fábregas jsou ozdobou ligy. Největším majstrštykem bylo zařazení Nemanji Matiče do středu zálohy.

[break]
Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

2. Sam Allardyce - West Ham

Kladiváři v minulém utkání zcela zaskočili mistrovský Manchester City a poskočili na čtvrté místo ligové tabulky. West Ham těží z dobře organizované defenzivy. Nové posily se rovněž osvědčily. Stoperská dvojice Reid - Collins si vede velice dobře a útočné duo Valencia - Sakho je velice potentní. Rovněž přítomnost Songa má kladný vliv na hru Hammers. Allardyceova pozice byla v srpnu v ohrožení. Dnes se však zdá, že si Big Sam svoji pozici na nějakou chvíli upevnil.

[break]
Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015

1. Ronald Koeman - Southampton

Vítězem se stává manažer Saints. Kdo jiný, že? Koeman s klubem doposud odvedl dobrý kus práce. Na přestupovém trhu byl klub přímo famózní. Druhá příčka je takovým malým zázrakem. Před začátkem ročníku zažil Southampton totální hráčský výprodej. Přesto se pohybuje na předních příčkách. Lví podíl na tomto úspěchu má nizozemský odborník. Koeman je proslulý svojí oblibou mladých hráčů. Přesně tuhle filozofii má vedení Saints velmi rádo.

Které země mají nejvíce svých zástupců v prestižní Lize mistrů?