AS Řím vyhrál, Inter komplikace nepřipustil

Čtrnáct branek nasázeli do sítí soupeřů střelci v osmi nedělních zápasech 21. kola italské Serie A. AS Řím v duelu se Sienou díky jediné brance Vučiniče vyhrál a mohl stáhnout náskok vedoucího Interu na osm bodů. Inter ovšem zvítězil na hřišti Sampdorie Janov a tři body získal už počtrnácté v řadě.

Suverénní Inter nadále přepisuje rekordy Serie A. V neděli vyhrál už počtrnácté v řadě. Domácí Sampdoria, jež je jedním ze tří týmů, které dokázaly Inter v letošní ligové sezoně obrat o body, pomohla černomodrým vlastní nedisciplinovaností. Už v 7. minutě byl totiž vyloučen domácí Delvecchio a Inter oslabeného soupeře potrestal. V závěru první půle se prosadil Ibrahimovič. Ve druhém poločase byla Sampdoria aktivnější, ale Inter svou výhru pojistil zásluhou Maicona, jenž čtvrt hodiny před koncem využil přesné přihrávky Ibrahimoviče a zblízka nekompromisně zavěsil pod břevno.

Hráči AS Řím na domácím hřišti dostali jedenáctou Sienu pod tlak, svého soupeře přestříleli - na střely na branku vyhráli 8:4, ale dlouho se nebyli schopni prosadit. Velké šance spálili v prvním poločase Vučinič a Perrotta. Ve druhé půli stříleli domácí většinou z uctivé vzdálenosti, až v 62. minutě se dostal v šestnáctce k míči po Tavanově přihrávce záložník Vučinič a přesnou ranou k levé tyči nedal gólmanu Manningerovi šanci. V závěru mohl ještě vyrovnat hostující Portanova.

Další gól už hráči AS, kteří se museli obejít bez potrestaného kapitána a nejlepšího střelce Tottiho, na Olympijském stadionu nepřidali.

V letošní sezoně se trápící AC Milán, jehož útočné hroty nastřílely dosud jen deset branek, se opět na San Siru střelecky trápil a nad sestupem ohroženou Parmou vyhrál jen o gól. Rossoneri zachránil Inzaghi až čtvrt hodiny před koncem. Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál v dresu domácích celé utkání. Milán se dostal již na devátou pozici, i když do sezony vstupoval s odpočtem osmi bodů za korupci.

Fiorentina dosáhla na jedenáctou výhru v sezoně, když na domácím hřišti porazila Livorno 2:1. Domácí s Tomášem Ujfalušim v sestavě ovšem dlouho prohrávali. Už v 27. minutě se totiž prosadil Lucarelli. Fialky opět spasil loňský nejlepší střelec Serie A Luca Toni, který se v 68. minutě ocitl zcela volný v šestnáctce a z deseti metrů propálil gólmana Manittu. Rozhodující trefu přidal v 82. minutě Jorgensen.

V ostatních zápasech prohrála Messina s Ascoli 1:2 (obě branky hostí dal v nastavení útočník Paolucci) a Atalanta Bergamo remizovala s Catanií 1:1. Chievo se rozešlo smírně s Empoli, ve Veroně gól nepadl. Předposlední Reggina trochu překvapivě porazila Cagliari na jeho hřišti 2:0.