Mourinho bez servítek: Suárez v nové knize mele hovna

Mourinho bez servítek: Suárez v nové knize mele hovna

Uruguayský útočník v těchto dnech na knižní pulty přináší svou knihu „Crossing the line – my story“, která mapuje jeho dosavadní hráčskou cestu. Popisuje, jak se jihoamerický kluk z ulice dostal k profesionálnímu fotbalu. Některé výroky však popudili José Mourinha, který prohlásil, že Suárez ve své knize mele hovna.

Nejlepší XI dosavadního průběhu španělské La Ligy

Portugalský stratég na lavičce Chelsea je dotčený tvrzením bývalého kanonýra Liverpoolu, který v knize popisuje i poslední střet Reds s Blues. Tento duel nakonec stál Suáreze triumf v Premier League. Ten v ní negativně popisuje soupeře, což se Mourinhovi vůbec nezamlouvá, a proto se neváhal ihned ozvat.

Mourinho tak v nedávné době reaguje již na druhou knihu, která se mu nezamlouvá. Před časem stejně okomentoval biografii Roye Keanea, jenž prý údajně Portugalce v knize kritizuje, aby se lépe prodávala. „Další hloupá kniha. Myslíte si, že je třeba taková díla číst? Já ne. Je mi 51 let, mám dostatek příběhů, které bych mohl čtenářům nabídnout, ale on? Vždyť je mu 27, je to ještě dítě,“ nebere si se Suárezem servítky.

„Dostal jsem nabídku dělat obrázkovou knihu, která by zachycovala 100 nejzajímavějších fotografií mé kariéry a já bych se k nim vždy krátce jen vyjádřil. Pamětní kniha, která má hodnotu a ne vyprávět hovna, kritizovat lidi a mluvit o nich negativně. Vždyť spolu nemáme nic společného, tak jak si mě může brát do pusy,“ rozčiluje se Mourinho.

TOP 7 překvapení Premier League: Nechybí hráči Southamptonu či Arsenalu