Argentinská nudle musela z Realu pryč: Někdo mě asi neměl rád

Argentinská nudle musela z Realu pryč: Někdo mě asi neměl rád

Odejít čtyři roky před koncem platné smlouvy z Realu Madrid nutně musí vzbudit údiv. Navíc když tím prchajícím je ÁNGEL DI MARÍA (26 let) po sezoně, v níž se stal nejlepším hráčem finále Ligy mistrů a na světovém šampionátu v Brazílii byl zařazen do ideální jedenáctky turnaje. Argentinský reprezentant a čerstvá posila Manchesteru United tvrdí, že byl donucen z Madridu odejít. Prezident Realu Florentino Pérez kontruje tím, že hráčovy finanční požadavky ohrožovaly finanční stabilitu klubu.

21 chyb, kterých se ve své přestupové politice dopustil Real

Hráčova lačnost po penězích, nebo nedostatek respektu ze strany klubu? I tak se lze zamýšlet nad přestupem argentinského křídelního záložníka Ángela di Maríi mezi fotbalovými giganty. Transfer z Realu Madrid do Manchesteru United lze zároveň v tuto chvíli považovat za krok zpátky ze sportovního hlediska, protože anglický tým v probíhajícím ročníku chybí v evropských pohárech, zatímco královský klub se bude pokoušet zopakovat spanilou jízdu na cestě za obhajobou vítězství v Lize mistrů.
Přesto se jeden z nejlepších světových záložníků rozhodl svého zaměstnavatele změnit. „Měl jsem tu čest čtyři roky oblékat dres Realu a za tu dobu pociťuji jen hrdost na to, čím jsem si prošel a čeho jsem se svými spoluhráči dosáhl. Bohužel jsem musel jít, ale chci vás ujistit, že to nikdy nebylo mým přáním,“ uvedl Ángel di María v otevřeném dopise fanouškům madridského klubu ve chvíli, kdy už byl jeho odchod z Realu na Old Trafford zpečetěn.

Co ale předcházelo tomu, než se stal Di María koncem srpna vůbec nejdražším fotbalistou britské historie? Argentinský záložník tvrdí, že záležet to na něm nikam by z Realu neodcházel, že ho k tomu donutil klub, s nímž ho vázala smlouva až do roku 2018.
„Po vítězství v Lize mistrů jsem odjížděl na světový šampionát s nadějí, že mi dá vedení Madridu gesto, které však nikdy nepřišlo. Mnoho věci a mnoho lží bylo řečeno. Někdo mě možná neměl rád. Já přitom žádal jen trochu férovosti,“ postěžoval si Di María, který ke zmíněnému zisku La Décimy, desátému vítězství Realu v Lize mistrů, přispěl tak výrazně, že po finále převzal cenu pro nejlepšího hráče zápasu od legendárního Alexe Fergusona. Přestože patřil i k nejlepším hráčům mistrovství světa v Brazílii, ještě více zazářil James Rodríguez a vedení Realu nelenilo a získalo kolumbijského reprezentanta, čímž Argentincovu pozici křídelního záložníka v Bílém baletu prudce oslabilo.

Více měl v Realu brát jen CR7

Faktem je, že Ángel di María už v minulosti těžce nesl, když klub přivedl do kádru hráče, jenž mu mohl na jeho místě v sestavě konkurovat. S tím souvisí i fotbalistovo chování ze začátku letošního roku, když se Argentinec po avizovaném střídání v zápase se Celtou Vigo chytil při odchodu ze hřiště za pískotu fanoušků za rozkrok. Později odmítl, že by jeho gesto mířilo na diváky či trenéra Carla Ancelottiho, a označil ho za „přirozený pohyb“.

Podle španělských sdělovacích prostředků mohlo být Di Maríovo gesto výrazem nespokojenosti s tím, že od letního příchodu Garetha Balea z Tottenhamu hrál méně než dříve a právě Velšan byl hráčem, který ho v daném okamžiku střídal. Vedení Realu po pár dnech oznámilo, že nevidí důvod k Di Maríovu potrestání. Právě příchody bezprostředních konkurentů a zřejmě i peníze mohly stát za Argentincovým rozhodnutím z Realu odejít, i když hráč sám to vyvrací. „Mnoho věcí, které jsou pro mě důležité, vůbec nesouvisí s mým platem. Doufám, že je najdu v Manchesteru United, jednom z největších klubů světa,“ reagoval Di María na takové spekulace.

Úplně jinak ale hovořil prezident Realu Madrid Florentino Pérez v projevu věnovaném hospodaření klubu v uplynulém ročníku, v němž ale komentoval i odchod argentinského záložníka. „Když hráči odcházejí, jsou těmi nejlepšími, zatímco ti noví budí pochybnosti. Di María si získal naši lásku a úctu a já bych nikdy nehovořil špatně o hráči, který hrál za klub a rozhodl se odejít,“ ujišťoval Pérez, že žádné házení špíny na fotbalistu se z jeho strany konat nebude. Přesto zdůraznil, že klub udělal vše, co bylo v jeho silách, aby Di Maríu udržel.

Teprve poté, co argentinský záložník nabídku odmítl, se Real rozhodl přivést nejlepšího střelce mistrovství světa Jamese Rodrígueze. „Hráč měl finanční požadavky, které klub nemohl akceptovat. Nabídli jsme mu peníze, které v Realu nikdo kromě Cristiana Ronalda nepobírá. Kdybych přistoupil na hráčovy požadavky, ohrozil bych finanční stabilitu klubu,“ prohlásil prezident Florentino Pérez s tím, že Di Maríovi moc přeje, že si dokázal najít klub podle svých představ, a navíc je šťastný také za částku, kterou za jeho přestup Real získal.

CELÝ OBSÁHLÝ PROFIL ÁNGELA DI MARÍI SI PŘEČTĚTE V NOVÉM LISTOPADOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 13. LISTOPADU 2014!