3 provokativní oslavy gólů na ostrovech, na něž se nezapomíná

3 provokativní oslavy gólů na ostrovech, na něž se nezapomíná

Jsou hráči, kteří celou svou hráčskou kariéru na hřišti odvádí maximum poctivé práce, nikdy neukážou na nikoho křivým prstem a i v soukromí představují vzory pro nejednoho poctivce. Mezi fotbalisty se najdou ale i osobnosti, které mají velký talent a schopnosti, celou jejich image jim ale kazí excesy na hřišti i mimo něj. Každý si v této souvislosti asi vybaví především italského kanonýra Maria Balotelliho. Podívejme se na populární anglickou Premier League a připomeňme si tři provokace na hřišti, na které nelze zapomenou i po letech. Inspirací nám byl náš spřátelený web Hattrick.

Nejbystřejší fotbalisté, s nimiž pracoval Sir Alex Ferguson?

Každý oslavuje svou trefu jiným způsobem. Někdo se pouze raduje na místě, někdo zamíří ke svým spoluhráčům nebo kotli příznivců klubu, aby se o svou euforii podělil. Některé oslavy však byly natolik provokativní, že je nemohli rozdýchat fanoušci soupeře a někdy ani vlastní klub. V poslední době je v paměti především antisemitské gesto Nicolase Anelky. Které zajímavé hříšníky nabízí ostrovní soutěž?

3. Emmanuel Adebayor (Manchester City, 2009)


Třicetiletý ostrostřelec Toga v současné době hájí barvy Tottenhamu. Dříve prošel již celky jako Monako, Arsenal, Manchester City nebo Real Madrid. Právě u Citizens poukázal na nulový respekt ke svému dřívějšímu chlebodárci, když v utkání proti Gunners zaznamenal branku, kterou oslavil sedmdesátimetrovým sprintem před fanoušky z Emirates, kde se nebývale začal radovat.

[break]
Ten okamžik si budu pamatovat do konce života, zářil Rooney

2. Paul Gascoigne (Rangers, 1998)


Velká osobnost anglické reprezentace přezdívaná „Gazza“ patřil k nejlepším záložníkům své generace. Obrovský talent Albionu prokazoval své dovednosti i v klubové sféře, především pak v Newcastlu United, Tottenhamu, Laziu, Rangers, Evertonu a dalších. Svou kariéru ukončil v roce 2004, o šest let dříve se však blýsknul při vyhroceném skotském derby, kdy za protestanty z Rangers oslavil svou trefu proti katolíkům z Celtiku imaginární hrou na flétnu. Symbol pochodu protestantů ho stál pokutu 20 000 liber od vedení svého klubu. Jeho jednání však obnovilo zároveň boj mezi těmito tábory a hráči Rangers bylo pak dáváno za vinu hned několik útoků jednotek IRA. Brilantní hráč mohl být velikánem, kdyby svůj hráčský potenciál neutápěl v láhvi alkoholu.

[break]
Španělský tisk: Isco naznačil, že má náš fotbal budoucnost

1. Robbie Fowler (Liverpool,1999)


Pytlák ve vápně, jehož instinkt děsil nejednoho soupeře. Skvělý anglický kanonýr, který však byl i velkým bouřlivákem, který se nebál jít v kontroverzi daleko. Jeho talent se dosti propadal konzumací alkoholu a proslýchalo se, že koketuje i s drogami. Svůj rebelský kousek si nechal na městské derby s Evertonem, kde svou branku oslavil tím, že přiběhl k brankové lajně, kterou se pokusil vyšňupat. Reagoval tak na neprokázané obviněný ze strany soupeře, že užívá drogy. Jeho humor však nepřijala fotbalová asociace, a tak Fowler strávil další čtyři utkání jen na tribuně.

Pět nejčastěji pálících hráčů letošní evropské kvalifikace