Rošády v Norimberku? Ve Slavii byly ještě častější, říká Petrák

Rošády v Norimberku? Ve Slavii byly ještě častější, říká Petrák

Defenzivní záložník či obránce českých Lvíčat Ondřej Petrák už je něco málo přes deset měsíců doma v Německu, respektive v Norimberku, s nímž aktuálně válčí ve druhé bundeslize.

Čtyři důvody, proč je třeba s Čechy v Evropě začít počítat

Rosický: Plašil říkal, že se ve finále Eura potkají Češi a Slováci

"Byl to děsný skok. Poprvé jsem bydlel sám. Z Prahy jsem byl zvyklý na život u rodičů, teď jsem si musel vařit, uklízet. Navíc jsem neuměl ani slovo německy. Velký skok jsem prožil i z fotbalového hlediska. Tréninky byly hodně intenzivní, často jsme chodili do posilovny a cvičili s velkými zátěžemi. Kolikrát jsem si pak ani nemohl sednout na záchod. Jindy jsem zase přišel domů, padnul a spal. Dokonce jsem přibral čtyři kila, o což jsem se ve Slavii marně snažil. Všechno ale ve svalech," přiznal univerzál klubu, který je momentálně v tabulce až čtrnáctý.

V týmu devítinásobného šampiona Německa, který je doma na Stadionu Grundig pro 50 tisíc diváků, má aktuálně dva české parťáky. Tomáš Pekhart a Adam Hloušek už to však nejsou, jde o Jana Poláka a Ondřeje Čelůstku: "Zůstalo nás asi jen šest z jarního kádru. Tým je úplně nový. Někteří kluci odešli kvůli sestupu, jiné nechtělo vedení. Já nic neřešil. Měl jsem platný kontrakt, pravidelně hrál," pokračoval krajánek.

V posledním roce zažil v 1. FCN již čtyři trenéry. Ten posledním jímž je jednačtyřicetiletý Švýcar Rene Weiler se mužstva ujal tento měsíc. Samotný mladík, jenž by měl být na Euru 2015 oporou Dovalilova výběru, to však příliš neprožívá: "Ve Slavii byly změny ještě častější, takže to pro mě není nic nového. Jen doufám, že se dál udržím v sestavě, abych nepřišel o místo v kádru pro šampionát," zakončil dvaadvacetiletý Petrák, jenž si po jedenácti bundesligových vystoupeních zatím připsal i dvanáct druholigových startů. Na první přesný zásah v bavorském celku však zatím stále čeká.

Vrba: Jsem rád, že tým odpověděl expertům, co do nás ryli