Neporazitelný Arsenal 2004 vs. Arsenal 2014: Který kádr má větší kvalitu?

Neporazitelný Arsenal 2004 vs. Arsenal 2014: Který kádr má větší kvalitu?

V roce 2004 byl Arsenal nejlepším týmem na světě. Ligový ročník 2003/2004 zvládl bez jediné porážky. Od té doby se tehdejšímu kádru začalo přezdívat “Neporazitelní”. O deset let později už je situace poněkud jiná. Gunners nepatří k nejneobávanějším týmům a k neporazitelným už vůbec ne. Jak by si vedl současný tým v porovnání se svými slavnými předchůdci?

Gunners, Juve či United: Souhrn nejžhavějších přestupových spekulací

GK: Szczesny x Lehmann

Oba dva jsou talentovanými gólmany se sklonem k laxním chybám. Lehmann byl znám pro své šílené kousky, ale jeho organizační schopnosti jsou něco, co jeho polský nástupce postrádá. Tento minisouboj proto vyhrává německá brankářská legenda.

Vítěz: Lehmann

[break]
Sestava Chelsea složená z nejhorších přestupů José Mourinha: Nechybí Jarošík

PO: Chambers x Lauren

Mladý Angličan je obrovský talent. Jeho budoucnost je však ve středu obrany. Lauren byl spolehlivý a flexibilní pravý bek. V čase tohoto srovnání jasně vítězí kamerunský zadák. V horizontu pěti by však vše mohlo být jinak.

Vítěz: Lauren

SO: Mertesacker x Campbell

Sol Campbell byl v roce 2004 na vrcholu své kariéry. V našem porovnání předčí i zkušeného mistra světa Mertesackera. Německý stoper v posledních týdnech šel s formou hodně dolů. Prohrává hlavičková souboje, což se mu dříve nestávalo.

Vítěz: Campbell

[break]
2014/2015: Nejmladší střelci probíhajícího ročníku Premier League

SO - Monreal x Touré

Monreal se na své primární pozici ani do základní sestavy Gunners neprobojuje. Těží ze zranění svých kolegů, za které musí zaskakovat. Proti Kolo Tourému před deseti lety nemá šanci. Současný obránce Reds vyhrává na plné čáře.

Vítěz: Touré

LO: Gibbs x Ashley Cole

Cole ve své době platil za jednoho z nejlepších levých obránců na světě. Rovněž je jedním z nejlepších anglických hráčů uplynulé dekády. Na této pozici nemá v Arsenalu konkurenci. Gibbs však svého předchůdce ještě může zastínit. Povede se mu to?

Vítěz: Cole

[break]
Mourinho: Pětice reálných posil pro jeho tým “neporazitelných”

PZ: Cazorla x Ljungberg

Legendární Švéd byl tvrdě pracujícím a soutěživým hráčem, který dokázal hrát na obou křídlech. Cazorla umí vyrobit krásné pasy a střílet krásné góly, ale do kvalit Ljungberga mu ještě něco chybí. Ikonický Fredie měl větší zápal do hry.

Vítěz: Ljungberg

SZ: Ramsey x Viera

Ramsey v minulé sezóně opravdu zářil, zatímco v té probíhající se mu moc nedaří. Ale i ve své nejlepší formě se nemůže rovnat legendárního francouzskému středopolaři, který na své pozici patřil k nejlepším světovým hráčům.

Vítěz: Viera

[break]
TOP XI Barcelony všech dob: Své místo má i Československo

SZ - Wilshere x Edu

První bod pro letošní kádr. Wilshere se po svým zraněních vrací do výborné formy a je lepším hráčem, než kterým byl před deseti lety Edu. Brazilský záložník byl sice spolehlivý, ale nijak výrazněji nevynikal.

Vítěz: Wilshere

LZ - Chamberlain x Reyes

Druhý bod pro současný kádr. Anglický reprezentant je vyrovnanějším a lépe silově vybaveným hráčem. Reyes byl naopak velmi často laxní. Svého talentu nedokázal naplno využít . Oxlade je tedy naším vítězem.

Vítěz: Chamberlain

[break]
Žádný Messi ani Ronaldo: Jak bude za pět let vypadat nejsilnější světová XI?

Ú - Welbeck x Bergkamp

Welbeck se na Emirates teprve zabydluje, zatímco létající Holanďan byl miláčkem fanoušků na Highbury. Legendární Nizozemec je jedním z nejlepších útočníků v historii Premier League a světového fotbalu. A proto má navrch.
Vítěz: Bergkamp

Ú - Sánchez x Henry

Přestože je Sánchez hlavním tahounem současného kádru Kanonýrů, srovnávat ho s nedotknutelným Henrym však nelze. Nejlepší útočník v historii Gunners. Za klub nasázel 226 gólů a k tomu přidal 92 asistencí.

Vítěz: Henry

Nejsměšnější přestupové cíle v Premier League