Van Gaal se mohl smát, ačkoli nemá skoro žádné hráče

Van Gaal se mohl smát, ačkoli nemá skoro žádné hráče

Manchester United ovládl sobotní šlágr anglické Premier League, když na půdě Arsenalu vyhrál 2:1. Manažer rudých ďáblů si po zápase pochvaloval změnu rozestavení, kterou svým svěřencům naordinoval. Vrátil se totiž ke hře se třemi obránci a vyplatilo se.

Louis van Gaal k tomuto kroku ovšem sáhl i z nouze, protože marodka United je hrozivá a největší počet zraněných je právě z obrany. Šanci tak dostali hráči, kteří toho zatím tolik neodehráli včetně mladíků Paddy McNaira a Tylera Blacketta. V základu se objevili i Chris Smalling, Antonio Valencia a Luke Shaw. Posledně jmenovaný ovšem na hřišti vydržel jen pár minut, než se také zranil...

„Kdyby se Arsenal prosadil v úvodních dvaceti minutách, tak byste se mě ptali, proč jsem zvolil tři obránce a vyčítali mi to. Takhle se ale můžu smát. Jsem rád, že jsem udělal správné rozhodnutí, ale to je život kouče. Výsledky pak teprve ukáží, jestli všechny kroky byly správné, či nikoli,“ řekl po zápas nizozemský trenér.

Van Gaal přiznal, že mu ani moc dalších variant nezbývalo. „Nemám hráče, ale ti co hráli, odvedli skvělou práci. Blackett, McNair, či Shaw? Jak jsou staří?“ ptal se kouč, jenž nyní vyhlíží návrat alespoň některých borců.

„Je velmi těžké pracovat v situaci, ve které jsme nyní mi. Každý týden musíme hrát s jinou sestavou, což není zrovna ideální. Vidět to bylo i v první půli, kdy jsme nepředvedli ideální výkon, ale když vezmu v úvahu, že jsme hráli venku a proti špičkovému celku, tak je to nakonec OK. Je to moje největší v dresu United, zatím,“ řekl Van Gaal.

Arsenal ve šlágru padl, Blues opět vítězně, Newcastle vyhrál popáté v řadě!