Real s Messim? To by bylo na samostatnou ligu

Real s Messim? To by bylo na samostatnou ligu

Lionel Messi do Realu Madrid? Před lety či několika měsíci šlo o bohapustý nesmysl. Nyní se tato možnost ovšem nejeví zdaleka až tak nereálně. Messi se totiž nechal slyšet, že se jeho angažmá v Katalánsku možná chýlí ke konci a moc klubů, které by si mohly argentinského reprezentanta a držitele řady rekordů dovolit, neexistuje. Jedním z nich je pak právě Real Madrid.

Trenér bílého baletu Carlo Ancelotti se dokonce nechal slyšet, že je této odvážné myšlence nakloněný. Druhou věcí ovšem je, jak by Messiho přijali nejen fanoušci, ale i samotné hvězdy Realu, pro něž je ofenzivní klenot Barcy odvěkým nepřítelem.

Podle víceprezidenta Realu Madrid Fernanda Fernandeze Tapiase by úřadující vítěz Ligy mistrů s Messim v sestavě byl nepřemožitelný a nutno dodat, že něco takového si nemyslí jen vysoký funkcionář Realu.

V minulosti již několik velkých transferů mezi Realem a Barcou proběhlo, nikdy to však nezůstalo úplně v klidu. Vzpomeňme na Luise Figa, jenž přišel z Barcelony do Realu a fanoušci katalánského celku mu to nikdy neodpustili.

„Kdyby přišel Messi do Realu, museli by pro nás udělat samostatnou ligu. Například by proti Realu mohl hrát výběr Evropy a Ameriky. Nicméně je vždy dobré, když jsou skvělí hráči ve více klubech a je větší konkurence,“ dodal Tapias.

Messi dal v letošní sezoně čtrnáct branek v šestnácti duelech za Barcelonu. Na Nou Campu má smlouvu do června 2018, ale její dodržení je ve hvězdách.

TOP XI Barcelony všech dob: Své místo má i Československo