Král, který bude překvapovat ještě hodně dlouho, už myslí na Berlín...

Král, který bude překvapovat ještě hodně dlouho, už myslí na Berlín...

Zatímco Raúl potřeboval na svých 71 branek v Lize mistrů hned 142 utkání, Lionel Messi je na 74 trefách už po 91 startech. Během 72 hodin se podařilo barcelonskému ofenzivnímu esu překonat jako historický rekord La Ligy, tak dosavadní maximum Champions League.

Dani Alves chce pryč už v lednu

Sám sedmadvacetiletý kapitán argentinské reprezentace ale ukázal, že spíše než posunování osobních limitů ho zajímá týmový úspěch: "Důležité je hlavně to, že všechny naše góly nám mohou pomoci k dosažení finále v Berlíně, k tomu, abychom mohli bojovat o vítěznou trofej," citoval web ceskatelevize.cz slova čtyřnásobného držitele Zlatého míče, jehož dva hattricky během pár dnů udělaly dojem i na posledního soupeře katalánského obra: "Je prakticky nezastavitelný. Je to fenomén, jenž dokáže neuvěřitelné věci. Jednoduše je na jiné úrovni," chválil Messiho trenér APOELu Jorgos Donis.

Komplimentů se pochopitelně dočkal i z vlastního tábora na Camp Nou: "Lionel je největší hráč všech dob, fotbalový král. Každého z nás bude překvapovat ještě hodně dlouho," prohlásil jeho trenér Luis Enrique, jehož názor publikovaly stránky ceskatelevize.cz. "Díky Leovým rekordům v domácí lize a v Lize mistrů jsme všichni v Barceloně pyšní, že máme nejlepšího hráče na světě. Ukazuje to v každém zápase," doplnil na stránkách stejného média třiadvacetiletý obránce Mar Bartra, jenž je spoluhráčem největší hvězdy klubu od roku 2009, kdy si poprvé zahrál za první tým.

Real s Messim? To by bylo na samostatnou ligu


Tohle Barca prokaučovala! Kde teď mohla být...


[img id="46293"]