Real blízko vyrovnání rekordu: Carlo si jde pro tebe, Mou

Real blízko vyrovnání rekordu: Carlo si jde pro tebe, Mou

Rozjetý Real aktuálně tahá vítěznou šňůru čtrnácti triumfů v řadě a pakliže se Bílému baletu podaří zvítězit také ve středu večer na švýcarské půdě proti Basileje, dojde k vyrovnání rekordu, o který se dělí trenéři Muňoz a Mourinho.

Real s Messim? To by bylo na samostatnou ligu

"Carlo si jde pro tebe, Mou," připomněly stránky real-madrid.cz titulek španělského listu Marca.

Ancelotti už Bílý balet vedl v padesáti ligových zápasech s bilancí 37 výher. Mourinho dosáhl v prvních padesáti duelech na šestatřicet tříbodových triumfů. Sám Ital uvedl, že Mourinha respektuje, ale srovnávat by se s ním nechtěl...

"Jsme jiní. Oba sice řešíme situace svým charakterem, ale já jdu do války, jen když není jiná cesta. Mourinho je však skvělý kouč," složil poklonu svému portugalskému předchůdci někdejší šéf lavičky Juventusu, AC Milán či Paris Saint-Germain, jehož názor publikoval web real-madrid.cz.

Pakliže zvládnou Los Blancos také Basilej, ve 13. kole Primera División se přestaví v Málaze. Tam by se případným ziskem plného počtu bodů na čele historické tabulky osamostatnili.

Obě dosavadní maxima spojuje skutečnost, že v obou ročnících vždy slavil madridský velkoklub ligový titul. Ancelottiho současná družina je aktuálně na čele peletonu La Ligy.

Trenérské srovnání rekordních sérií v řadě:

Miguel Muňoz - 15 vítězství (sezóna 1960/1961), skóre 57:8, nejvyšší výhra proti Oviedu 7:0

José Mourinho - 15 vítězství (sezóna 2011/2012), skóre 57:9, nejvyšší výhra proti Osasuně 7:1

Carlo Ancelotti - 14 vítězství (sezóna 2014/2015), skóre 56:8, nejvyšší výhra proti La Coruně 8:2

Nechybělo moc a Ribéry skončil v Realu. Co se stalo?