Di María, aneb co jste o hvězdě United vůbec netušili

Di María, aneb co jste o hvězdě United vůbec netušili

Letní superposila Manchesteru United Ángel di María, aktuálně na marodce, přišla na Old Trafford z Realu Madrid a ihned si získala fanoušky na svou stranu. Velmi dobré výkony argentinského reprezentanta šly na úkor trápení United poněkud do pozadí, přesto z něj mají v Manchesteru radost. Di María je všeobecně známým hráčem, přesto se najde několik informací, které jste o něm možná doposud nevěděli. Co například?

Liga výjimečných: 10 nejlepších fotbalistů 21. století

Nemotora

Až doktor jeho rodičům doporučil, aby se dal na fotbal. V dětství byl totiž značně nemotorný a často vrážel do různých věcí. Kdo by to byl řekl, že se z takového nešiky vyklube jeden z nejlepších hráčů světa...
[break]

Přestup za 35 míčů

Ačkoli vyšel Manchester United na 60 milionů liber, byly doby, kdy přestupoval za výrazně jiné komodity. Jako mladý talentovaný klučina přestoupil z Torita do Rosaria Central za 35 fotbalových míčů.
[break]Premier League: Kdo dal nejvíce gólů ve 100 odehraných zápasech?

Otec neuspěl

Fotbal hrál i Ángelův otec, ovšem ne zrovna příliš úspěšně. Jeho kariéru navíc ukončilo zranění, po němž musel pracovat v dolech, aby uživil rodinu a dal synovi šanci a lepší život, což se mu povedlo a nyní se mu to bohatě vrací.
[break]

Koupil dům rodičům

Di María je velmi orientovaný na rodinu, což dokázal i tím, že svým rodičům po přestupu do portugalské Benfiky Lisabon koupil krásný dům. Jeho otec i díky tomu mohl přestat pracovat v uhelném dole.
[break]5 důvodů, proč by měl Messi opustit Barcelonu

Argentinský rekord

Spoluhráči z argentinské reprezentace mají vždy dvojí důvod k radosti, když se šestadvacetiletý křídelník v národním dresu střelecky prosadí. Doposud dal za jihoamerickou zemi jedenáct branek a kdykoli se tak stalo, radovala se Argentina minimálně z bodu.